Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.hudba
.týždeň

Film Transformers Tatra film

.časopis .hudba

Na Zem zaútočia mimozemskí roboti Deceptikoni, schopní premieňať sa na akýkoľvek dopravný prostriedok. Ich domovská planéta zanikla a oni túžia vyhubiť ľudstvo a usídliť sa na Zemi.

.týždeň

Pražský výběr

.časopis .hudba

V určitou chvíli, v jistý moment posluchačské kariéry, říká snad každý o nějaké skupině nebo skladbě, že je to momentálně to nejlepší, co zná. Každému to pouští, vnucuje se, otravuje. Chce se podělit o tu rozkoš.

.týždeň

FILM Divoké vlny

.časopis .hudba

Čas letných prázdnin je vhodný na premiéru nového animovaného filmu. Problém slovenského diváka (rodiča) je v tom, že keď vidí v programe animovaný film, zoberie svoje dieťa vo veku od dvoch do desiatich rokov a vyberie sa s ním radostne do kina.

.týždeň

The King

.časopis .hudba

Keď Elvis Presley 16. augusta 1977 zomrel, informoval o tom vo svojich správach aj prudko znormalizovaný Československý rozhlas a Rádio Devín dokonca promptne zaradilo do svojho programu jeho profil. Elvis bol jednoducho Kráľ.

.týždeň

Čierno-biely rokenrol

.časopis .hudba

Hoci Elvis Presley je dodnes mnohými považovaný za najtypickejšieho amerického rokenrolového speváka, v skutočnosti sa dá za rokenrolové považovať iba rané obdobie jeho kariéry v päťdesiatych rokoch 20. storočia. Nebol to jediný belošský spevák, ktorý uspel s muzikou vychádzajúcou z černošských koreňov.

.týždeň

Smutná radosť

.časopis .hudba

Joy Division – Oddelenie radosti. A pritom ide o tragický príbeh smutnej hudby. Smutnej, ale krásnej, hlbokej a vo veľkom príbehu „pop music“ nesmierne dôležitej.

.týždeň

Ako zbaliť poslucháča

.časopis .hudba

Existujú mestá, kde majú každý večer kvôli Malej nočnej hudbe pri sviečkach pohotovosť požiarnici a Vivaldiho Štyri ročné obdobia sa striedajú tak často, že to spôsobuje starosti meteorológom.

.týždeň

Lepší ako seriál

.časopis .hudba

Drzý humor, svieže nápady, politická satira. Simpsonovci vo filme zostávajú verní duchu seriálu a zároveň prinášajú zopár vítaných osviežení.

.týždeň

Temné uličky Londýna

.časopis .hudba

Anglické kapely Bloc Party a Good Shoes prostredníctvom nových pesničiek posúvajú poslucháčovi vlastné skúsenosti a

.týždeň

Párty u Žákovicov

.časopis .hudba

V roku 1999 zahrala skupina Hex a dve ďalšie kapely v Krčme pod orechom v Trenčianskych Bohuslaviciach. Hudobníkom aj majiteľovi krčmy sa to páčilo, a tak sa rozhodli urobiť to znovu.