Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.hudba
.týždeň

Festival à la Rossini

.časopis .hudba

Už dvadsaťosem rokov hudobných slávností pod blankytnou oblohou ozdobuje talianske Pesaro, rodisko skladateľa Gioacchina Rossiniho (1792 – 1868).

.týždeň

Samota, ticho a krása

.časopis .hudba

Mestečko Pannonhalma leží asi 20 kilometrov od Gy

.týždeň

V hrade a pod hradom

.časopis .hudba

O letné hudobné festivaly na Slovensku nie je núdza. Až sa zdá, že svoj festival má každé mesto. Ťažšie než zorganizovať jeden festival je však vydržať a vytvoriť tradíciu.

.týždeň

Má to zmysel

.časopis .hudba

Medzi headlinermi Barbakanu bola aj česká undergroundová legenda Psí vojáci. Spevák a klavirista Filip Topol sa na scénu vracia po vážnych zdravotných problémoch.

.týždeň

Súznenie duší

.časopis .hudba

Kulisou krehkého akustického dialógu a pódiového návratu domáceho folk-rockového barda Pavla Hammela s gitarovým hrdinom Radimom Hladíkom malo byť pôvodne nádvorie Bratislavského hradu.

.týždeň

Renesančný kritik

.časopis .hudba

Bol pri všetkých kľúčových zlomoch českej populárnej hudby, hoci nevie hrať na žiadny hudobný nástroj. Bol hovorcom Občanského fóra, novinárom, hudobným producentom. Najradšej zo všetkého púšťa ľuďom hudbu.

.týždeň

Film Transformers Tatra film

.časopis .hudba

Na Zem zaútočia mimozemskí roboti Deceptikoni, schopní premieňať sa na akýkoľvek dopravný prostriedok. Ich domovská planéta zanikla a oni túžia vyhubiť ľudstvo a usídliť sa na Zemi.

.týždeň

Pražský výběr

.časopis .hudba

V určitou chvíli, v jistý moment posluchačské kariéry, říká snad každý o nějaké skupině nebo skladbě, že je to momentálně to nejlepší, co zná. Každému to pouští, vnucuje se, otravuje. Chce se podělit o tu rozkoš.