Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.divadlo
.týždeň

Kniha Slovenská architektúra od Jurkoviča...

.časopis .divadlo

Architektúra je paradoxné umenie. Na jednej strane je najviditeľnejšie, pretože sa s ním stretávame na každom kroku, na druhej strane sa práve svojou všadeprítomnosťou stáva

.týždeň

Jedným dychom

.časopis .divadlo

V bratislavském Artforu jsou Delikatesy. Idea je asi tato: najít v CZ a SK fajnovosti, které by mohli potěšit návštěvníky obchodu na Kozej. Vybrat hudbu, filmy, mluvené slovo a laskominy, korespondující s artforáckou duší a pohledem na kulturu.

.týždeň

Film Roming

.časopis .divadlo

Asimilovaný český Róm Roman (Marián Labuda) dostane list od priateľa zo Slovenska. Pred rokmi uzavreli dohodu o sobáši svojich detí, priateľova dcéra práve dovŕšila plnoletosť, možno chystať svadbu.

.týždeň

Diskutabilný Lev

.časopis .divadlo

Najstarší filmový festival oslavoval 75. narodeniny. Nechýbali skvelé filmy, slávne osobnosti ani hollywoodske superhviezdy. A predsa jedna otázka rezonovala najviac: ostane Marco Müller aj naďalej šéfom festivalu? Podľa reglementu benátskeho Biennale by totiž mal po štyroch rokoch skončiť.

.týždeň

Jagova tragédia

.časopis .divadlo

Ani nie týždeň po premiére osamoteného Hamleta na obrovskej scéne SND vstupuje medzi žalúzie komornej Astorky žiarlivý Othello. Romantický, veselý, tragický.

.týždeň

Podarený Hamlet

.časopis .divadlo

Hamleta skúšali v Slovenskom národnom divadle od júna. Od konca augusta boli po Bratislave plagáty s Robom Rothom v koženej bunde a s akousi loptičkou v ruke. Prvá veľká činoherná premiéra v novej budove, veľké očakávania, v kuloároch nervozita...

.týždeň

Divadlo v Edinburghu

.časopis .divadlo

Šesťdesiaty prvý Edinburgh Fringe Festival bol rekordný: do najkrajšieho škótskeho mesta prišlo 2 000 divadelných produkcií, takmer 19 000 umelcov vystúpilo v 31 000 predstaveniach na viac ako 250 scénach: v divadlách, puboch, kostoloch. Predalo sa 1,7 milióna vstupeniek.

.týždeň

Filmová lahôdka

.časopis .divadlo

Pixar nás v originálnej variácii známeho príbehu s názvom Ratatouille zavedie do vizuálne fascinujúceho prostredia francúzskej kuchyne, aby nám ukázal, že pre každého existuje na svete miesto.

.týždeň

Pražský výběr

.časopis .divadlo

Umřel Bohumil Fišer. Knihkupectví v Kaprově ulici přišlo o šéfa a majitele, který byl mezi českými, ale vlastně i česko-slovenskými knihkupci pojmem.

.týždeň

DIVADLO Štúrovci (Koncert zrušený)

.časopis .divadlo

Majú to ťažké dnešní divadelníci, ak chcú prilákať divákov otupených telenovelami, reality šou a inými trikmi komerčných televízií.