Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.divadlo
.týždeň

Malá vidiecka dráma

.časopis .divadlo 10.11.2007

Írska dedinka, tridsiate roky minulého storočia. Je tam skoro všetko: láskavé staré dievky, profesionálny šíriteľ klebiet, stará alkoholička, prefíkaná zvodkyňa, nevrlý námorník – a

.týždeň

Film Unesený Continental Film

.ľuba Heinzlová .časopis .divadlo 03.11.2007

Chemický inžinier Anwar El Ibrahimi je poctivý Američan. Po jednom samovražednom atentáte však americká tajná služba nadobudne podozrenie, že by mohol byť prepojený s miestnou teroristickou organizáciou.

.týždeň

(Ne)možnosť návratu

.časopis .divadlo 27.10.2007

Intímny portrét skľučujúcej bolesti zo straty milovaného človeka, zabalený do formy netradičného trileru príjemne prekvapí svojou autentickosťou. Svoje ambície však marí kompromisným záverom.

.týždeň

Kontinent K.

.časopis .divadlo 05.10.2007

V týchto dňoch vyšli v Nakladatelství Franze Kafky Dopisy přátelům a jiná korespondence

.týždeň

Nielen pre baletomanov

.časopis .divadlo 05.10.2007

„Je to najmuzikálnejší choreograf na svete,“ hovorí mi pred stretnutím s Jiřím Kyliánom riaditeľ Baletu SND a bývalý tanečník Nederlands Dans Theater (NFT) Mário Radačovský. O niekoľko hodín neskôr, po zhliadnutí strhujúcich Kyliánových choreografií v podaní mladých tanečníkov NDT tuším, čo mal na mysli.

.týždeň

Mestá a ich knihy

.časopis .divadlo 29.09.2007

Italo Calvino napísal jednu z najkrajších kníh svetovej spisby – Neviditeľné mestá. Sú to neexistujúce mestá, ktoré vytvorila rozprávačova imaginácia. Veď mesto, to nie sú iba materiálne budovy, ale aj neviditeľné uličky historiek a námestia príbehov.

.týždeň

Knižka, ktorá chýbala

.časopis .divadlo 29.09.2007

Keď človek dočíta tú knihu, jednej veci naozaj nerozumie: ako je možné, že knižka Žo Langerovej vyšla na Slovensku prvýkrát až v roku 2007?

.týždeň

Ďalší márny pokus

.časopis .divadlo 29.09.2007

Na Slovensku po dlhom čase opäť vznikol film. Rozpaky nad stavom domácej kinematografie sa mu však prekonať nepodarilo. Kričí z neho kŕčovitosť, umelé konflikty a nereálne postavy.

.týždeň

Výstava BIB

.časopis .divadlo 29.09.2007

Bienále ilustrácií Bratislava je veľká a naozaj medzinárodná výstava originálnych výtvarných „dielok“, ktoré sa za posledný čas objavovali v tých najkrajších detských knižkách z celého sveta.