Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.divadlo
.týždeň

Mysli globálne, tancuj lokálne

.elena Akácsová .časopis .divadlo

Preč sú časy, keď si v každej doline stáročia zachovávali svoj osobitý štýl, do ktorého mal každý cudzí vplyv dostatok času zapadnúť a zdomácnieť. Hranice a obmedzenia sú preč a cudzie vplyvy sa miešajú krížom-krážom.

.týždeň

Duchnovičovci (a ich Gorkij)

.časopis .divadlo

Je to jediné divadlo na svete, v ktorom sa hrá v rusínčine. Je to divadlo národnostnej menšiny, no v jeho repertoári zďaleka nie sú len folklórne, národnú hrdosť utužujúce kusy. Je to pravdepodobne najzvláštnejšie slovenské divadlo. Divadlo Alexandra Duchnoviča.

.týždeň

Príbeh o galérii

.sandra Kusá .časopis .divadlo

Tmavá noc v roku 1954, nábrežie Dunaja. Krysy sa ticho spúšťajú do vody, ktosi práve širokým oblúkom zahodil cigaretu. Vyplašila ho skupina vzrušených postáv, ktoré sa kradnú nábrežím. Ich správanie je podozrivé, snažia sa ísť nenápadne a rýchlo, postupne miznú vo vchode opusteného domu...

.týždeň

Divadlo - Anjeli všedého dňa

.časopis .divadlo

Hosťovanie martinského Slovenského komorného divadla v Bratislave bolo príležitosťou pre nás, nedvižných Bratislavčanov, pozrieť si jeho inscenáciu Anjeli všedného dňa, ktorá mala premiéru vo februári.

.týždeň

DIVADLO Dom v stráni

.časopis .divadlo

Ak si dobre spomínam, tak na povinne čítanej klasike bol najneznesiteľnejší vysoký počet strán, nekonečnosť opisov a nevzrušujúca nudnosť deja.

.týždeň

Do Moskvy! Do Moskvy!

.časopis .divadlo

Zuzana Fialová, Táňa Pauhofová a

.týždeň

Sám uprostred víkendu

.časopis .divadlo

Žiadne dekorácie. Len barová stolička uprostred pódia, na nej otvorená fľaška Guinnessu. Krčmový hluk, štrnganie pohárov. Prichádza mladý muž, zoberie fľašu do ruky, sadne si na stoličku a začne rozprávať.

.týždeň

Festival uprostred nákupov

.ľuba Heinzlová .časopis .divadlo

Deviaty ročník Medzinárodného filmového festivalu (MFF) v bratislavskom nákupnom centre Aupark sa niesol v duchu obmedzení. Finančný tlak prinútil organizátorov znížiť počet premietacích sál z ôsmich na päť a skrátiť festival z deviatich dní na sedem. Na kvalite filmov sa to však neodrazilo.