Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Michal Oláh
.michal Oláh
V .týždni má na starosti spoločenské témy, hlavne sociálnu oblasť. Rád kriticky rozmýšľa o domácej politike, menšinách, náboženstve a zákutiach medziľudských vzťahov. V .klube pod lampou moderuje pravidelné diskusie .blížni Michala Oláha. Myslí si, že konzervativizmus a liberalizmus sú falošnou voľbou, pretože sa do nich nedá napasovať rozmanitosť ľudských životov. Jeho vzorom je svätý Dismas - zločinec ukrižovaný napravo od Krista, preto má bližšie ku pravičiarom. Má zlú pamäť na mená, počúva len československú muziku a beznádejne sa snaží schudnúť.
.posledné
Stretol som sa s rómskym kráľom

Stretol som sa s rómskym kráľom

.michal Oláh .spoločnosť

Mohutná zlatá reťaz s veľkým krížom, pečatný prsteň v štýle Versace, čierne Porsche Panamera a úctivé úklony prichádzajúcich hostí vyvolali pocit stretnutia s monarchom. Slovenský rómsky kráľ Róbert I. nás prijal v luxusnom hoteli, kde na jemný pokyn rukou stíchla hudba.

Útek z Afriky, útek z chudoby

Útek z Afriky, útek z chudoby

.michal Oláh .spoločnosť

„Ibi, ty si tu najlepší Slovák. Postíš sa, dávaš almužnu, si spravodlivý, nepiješ a pracuješ každý deň 10-12 hodín,“ žartujeme často s naším moslimským priateľom. Vždy sa len skromne usmeje a niekam ujde. Je dobrým vzorom pre celú našu komunitu RESOTY už sedem rokov.

Peter Kalmus: Sloboda je pre mňa všetkým

Peter Kalmus: Sloboda je pre mňa všetkým

.michal Oláh .spoločnosť

Najvýraznejším slovenským bojovníkom proti symbolom totality je kráľ undergroundového umenia Peter Kalmus. Ako vníma slobodu, Boha, umenie a koho bude voliť, to sa dozviete v rozhovore s absolventom mediálnej školy .týždňa.

Každý sa počíta

Každý sa počíta

.michal Oláh .spoločnosť

Predstava bežného Európana o Afrike sa zvyčajne končí niekde medzi Tuniskom a Egyptom. Zvyšných 50 štátov je zahalených tajomstvom, strachom z cudzincov a pri potulkách touto časťou Afriky zvláštnym pocitom z toho, že ste jediným belochom na ulici.

Africké slumy nie sú ako rómske osady

Africké slumy nie sú ako rómske osady

.michal Oláh .rozhovory

Sociálna pracovníčka Dária Kimuli žije v Keni. Pôvodne sem prišla iba nakrátko, aby pomáhala s logistikou. Našla si tu však manžela a usadila sa v Afrike.