Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Mario Homolka
.mario Homolka
Jeho doménou sú pohyblivé obrázky, študoval ich a živí sa nimi. Pre prácu vie vypustiť dušu. Vlastnú a na počkanie. A vie ju aj vrátiť späť. Zatiaľ. Rád rozmýšľa o šťastí a verejnej televízii, oboje sú to zlaté mušky. S .týždňom sa stretol Pod lampou a je to beh na dlhé trate. Dlhé trate behá aj vo voľnom čase. Má rád čokoládu, od malička raňajkuje Marina keksy a rád by niektorých ľudí nakopal. Prízemne a s chuťou.
.posledné
Nevyspytateľné správanie Ruska
30:05

Nevyspytateľné správanie Ruska

.eugen Korda .mario Homolka .slovensko 27.07.2015

Riaditeľ Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku Alexander Duleba hodnotí v rozhovore s Eugenom Kordom situáciu na východe Ukrajiny a možnosti riešenia tohoto konfliktu.

Novinári si vyčítali oligarchov
49:22

Novinári si vyčítali oligarchov

.mario Homolka .spoločnosť 22.07.2015

Nielen politici, ale aj novinári si občas vedia poriadne skočiť do vlasov. O slobode médií po ich ovládnutí finančnými skupinami sa diskutovalo aj na festivale Pohoda v stane .týždňa.

Pohoda: desať z desiatich
24:18

Pohoda: desať z desiatich

.mario Homolka .spoločnosť 22.07.2015

Týždeň po skončení Pohody sa s Michalom Kaščákom rozprávame o tom, ako vidí 19. ročník svojho festivalu. Čo ho počas štyroch dní Pohody dojalo?

Antonovi Srholcovi od Františka Mikloška
1:28

Antonovi Srholcovi od Františka Mikloška

.mario Homolka .spoločnosť 17.07.2015

Čo napadlo lídrovi tajnej cirkvi, keď videl video Antona Srholca. Ak chcete aj vy niečo odkázať, napíšte na listaren@tyzden.com. Vaše odkazy zverejníme a aj doručíme.

Prelet nad Plutom
14:01

Prelet nad Plutom

.mario Homolka .video 14.07.2015

Michal Novota zo Slovenskej organizácie pre vesmírne aktivity diskutuje s Martinom Mojžišom o prelete sondy New Horizons nad (ne)planétou Pluto.

.týždeň

Poslednýkrát s Václavom Mikom

.mario Homolka .časopis .ostatné 17.01.2015

Prežili sme s Lampou neuveriteľný záver roka. Hoci to spočiatku vyzeralo zúfalo, pretože sme nemali na likvidačnú pokutu, čitatelia a diváci nám krásne pomohli.

.týždeň

Druhá normalizácia Dušana Hanáka

.mario Homolka .časopis 04.09.2011

Dušan Hanák dostal od Antona Szomolányiho výpoveď. Prvé meno netreba predstavovať, to druhé je dekan Filmovej fakulty VŠMU. Keď Dušan Hanák nakrútil Obrazy starého sveta, Anton Szomolányi bol chlapec, keď Dušan Hanák nakrútil Papierové hlavy, Anton Szomolányi nakrúcal predvolebné spoty HZDS…

.týždeň

Kráľ je nahý

.mario Homolka .časopis 24.07.2011

Slovensko nemá veľa ľudí, ktorých práca znesie svetové kritériá. A ešte menej je tých, ktorých prácu ocení samotný svet. V slovenskom filme sa za posledné roky udial zázrak. Na malý počet nakrútených filmov veľa medzinárodných úspechov. V dokumente ide až o generačnú vlnu.

.týždeň

Čo sme zažili s odsúdenými

.štefan Hríb .mario Homolka .časopis .editorial 25.06.2011

Ak niekoho počas komunizmu odsúdili za vraždu, a po roku 1989 to súdy zopakovali, väčšinou takým verdiktom obaja veríme. V prípade siedmich odsúdených Nitranov to nie je možné.

.týždeň

Spor o STV

.mario Homolka .časopis 09.08.2010

Programová štruktúra hlavného okruhu STV, jún, 20.00: utorok – Senzi Senzus, piatok – MiniTalent show, sobota – Pošta pre teba. Tituly: Tichá láska, Kráľovná rieky, Cesta ku šťastiu, Šťastie večnej lásky, Tajný román, Znovu nájdené šťastie. K tomu Dámsky magazín, Vtipnejší vyhráva, Sladká Valentína, Vojna kuchárov, Divoký anjel, Sila lásky...