Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Eva Čobejová
.eva Čobejová
.posledné
.týždeň

Sudkyne vs. sudcovia

.eva Čobejová .názory

Možno som ako žena zaujatá a nevidím celú vec celkom objektívne, ale akosi sa mi zdá, že v spore o tvár našej justície a najmä našich súdov počuť teraz najmä hlas žien. Akoby sa najmä ženy nebáli verejne ozvať proti Štefanovi Harabinovi.

.týždeň

Rok s Mikolajovou reformou

.eva Čobejová .martin Hanus .časopis .týždeň doma

S koncom školského roka sa uzavrel aj prvý rok školskej reformy z dielne ministra Jána Mikolaja. Náš časopis sa pokúsil o jej bilancovanie. Potvrdili sa skôr výhrady Mikolajových kritikov alebo želania optimistov? Ako kde a v čom.

.týždeň

Zapnite si Dvojku

.eva Čobejová .názory

V STV sa niečo stalo. Neviem presne čo, nepátrala som po tom, ale faktom je, že na verejnoprávnej Dvojke som si v poslednom čase pozrela niekoľko českých a slovenských dokumentov a zopár zaujímavých dokumentov som našla aj v budúcich programoch. To je príjemné prekvapenie v čase, keď STV hovorí o radikálnom šetrení a škrtaní.

.týždeň

Opatrne s tou vlastivedou!

.eva Čobejová .názory

Ako mnohí iní rodičia aj ja teraz s potomkom chytro rekapitulujem celé učivo, aby sme zvládli koncoročné písomky. Vcelku sa pritom dosť bavím na tom, aké ťažké je dnes učiť vlastivedu.

.týždeň

Sudcovia vs. novinári

.eva Čobejová .časopis .téma

Ak dnes niekto najviac ohrozuje slobodu tlače, tak sú to zrejme sudcovia. Tí, ktorí sa súdia s médiami za utrpenie „nemajetkovej ujmy“ aj tí, ktorí takéto rozsudky vynášajú.

.týždeň

Učebnice nebudú v Kalifornii, možno ani u nás

.eva Čobejová .názory

V českých Hospodářských novinách píšu o zaujímavom rozhodnutí kalifornského guvernéra Arnolda Schwarzeneggera.

.týždeň

GM a MM

.eva Čobejová .časopis .téma

Michael Moore začal svoju neuveriteľnú filmársku kariéru dokumentom o svojom rodnom meste. Nápad mal skvelý a cit dokumentaristu sa pri výbere témy nezaprel.

.týždeň

Nový týždeň na internete

.eva Čobejová .časopis .médiá

„Nie sme fanatici do internetu, ktorí si myslia, že noviny zaniknú a všetko bude len na webe,“ uviedol šéfredaktor .týždňa minulý týždeň novú internetovú podobu www.tyzden.com.

.týždeň

Nemám svedomie kritizovať učiteľov

.martin Hanus .eva Čobejová .časopis .rozhovor

Už pätnásť rokov stojí na čele firmy, ktorá o sebe neskromne tvrdí, že o problematike hodnotenia a testovania žiakov vie skoro všetko. Roky sa snaží o skvalitnenie slovenského školstva, ale dnes vidí situáciu dosť zle. A mrzí ho, že sme zbytočne spali dvadsať rokov. Vladimír Burjan.