Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Ministerka Dolinková ide narýchlo prijať prechodné riešenie k reforme nemocníc

.sita .zdravotníctvo

Reaguje tak na odchody lekárov.

Ministerka Dolinková ide narýchlo prijať prechodné riešenie k reforme nemocníc SITA/Diana Černak

parlament bude ešte do konca tohto roka schvaľovať legislatívny návrh, ktorým sa od začiatku budúceho roka zabezpečí pokračovanie poskytovania zdravotnej starostlivosti vo všetkých nemocniciach na Slovensku. 

Po návšteve ministerstva zdravotníctva to na brífingu uviedol premiér Robert Fico. Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková požiadala predsedu vlády, aby sa kabinet takýmto návrhom zaoberal už na najbližšom rokovaní vlády spolu s návrhom na skrátené legislatívne konanie.

„Ďakujem za to, že v skrátenom legislatívnom konaní môžeme prijať tento rok návrh takej legislatívy, ktorý nám bude zabezpečovať plynulé pokračovanie optimalizácie siete nemocníc ako jedného z míľnikov plánu obnovy a odolnosti, ale zároveň za plného rozsahu poskytovania zdravotnej starostlivosti na prechodné obdobie vo všetkých nemocniciach naprieč Slovenskom," povedala ministerka. 

Podľa nej sa tak nestane, že pre odchod lekárov sa zo dňa na deň zatvárajú jednotlivé oddelenia, čo má negatívny dopad na pacientov.

Ak si predplatíte digitálne predplatné alebo tlačený .týždeň na ďalší rok, pomôžete nám prežiť a robiť to, čo vieme. Vopred ďakujeme.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite