Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Čína obnovila vydávanie víz pre japonských občanov

.tasr .svet

Čína tak pristúpila k zrušeniu odvetného kroku proti rozhodnutiu Japonska vyžadovať testy na ochorenie covid-19 pre cestujúcich z pevninskej Číny.

Čína obnovila vydávanie víz pre japonských občanov SITA/AP Photo/Mark Schiefelbein

„ambasáda a úrady generálnych konzulátov Čínskej ľudovej republiky oddnes obnovia vydávanie bežných víz pre japonských občanov,“ uviedlo čínske veľvyslanectvo v Japonsku, ďalšie informácie však neposkytlo.

Čína zastavila vydávanie víz japonským občanom 10. januára po tom, ako začalo Tokio vyžadovať od cestujúcich z Číny test na covid pred odletom a tiež po pristátí v Japonsku pre obavy zo zhoršenej pandemickej situácie v Číne.

Peking zastavil začiatkom januára vydávanie víz z rovnakého dôvodu aj občanom Južnej Kórey. Čínske veľvyslanectvo v Soule však zatiaľ predmetný zákaz nezrušilo, všíma si AFP.

Japonsko v súčasnosti naďalej vyžaduje od ľudí cestujúcich priamymi letmi z pevninskej Číny preukázanie sa negatívnym testom, ktorý podstúpili nie viac ako 72 hodín pred odletom. Cestujúci z Číny musia tiež stále podstúpiť test na ochorenie covid-19 aj po príchode na japonské územie, pripomína AFP.

Peking začiatkom januára označil predmetný krok Japonska za diskriminačný. Tokio tvrdí, že prijatie tohto opatrenia bolo nevyhnutné s ohľadom na prudké šírenie koronavírusu v Číne.

Ak si predplatíte tlačený .týždeň na ďalší rok, pomôžete nám prežiť a robiť to, čo vieme. Vopred ďakujeme. 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite