Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Rezník ako dôkaz

.štefan Hríb .stĺpčeky .editorial

Pamätáte si ešte povolebné diskusie o tom, že táto koalícia nemá alternatívu, pretože je hrádzou voči extrémistom a jedinou zárukou západného smerovania krajiny? Dnes je to už hádam jasnejšie.

Rezník ako dôkaz Natália Ložeková / natalialozekova.sk

hrádza voči extrémistom sa veľmi nepodarila, akosi nám tu neklesajú, od volieb, naopak, narástli. Spôsob spravovania štátu, pri ktorom sú Bašternák s Kočnerom v koalícii chránení a idealistickí študenti zosmiešňovaní, k ničomu inému viesť nemohol.

Ale ani so zárukou západného smerovania krajiny to nevyzerá najlepšie. Koalícia sa síce hlási k jadru, lenže jadro je aj solidarita s utečencami – a v tom sa Fico nijako nelíši od Orbána. Navyše, západné smerovanie predpokladá, že jeho protagonisti chápu životnú nevyhnutnosť spojenectva Európy a Ameriky, že rozumejú ruskej hrozbe, agresii na Ukrajine a sankciám, že nehania, ale chránia spojenectvo v NATO a že sa zhodujú na obsahu právneho štátu a spravodlivosti ako na základných pilieroch našej civilizácie. Je toto mentálny svet vládnej koalície?

Nie je. 

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite