Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďalší škandál ministra Čisláka

Ďalší škandál ministra Čisláka

.marek Vagovič .slovensko

Pred mesiacom sme informovali o nákupe ultrazvukov, ktorý pripomína kauzu piešťanského CT. Podľa zistení .týždňa a združenia Via Iuris bol predražený aj prístroj, ktorý dodala firma Wega – MS žilinskej nemocnici.

Tsipras vyhral, čo ďalej, nevie

Tsipras vyhral, čo ďalej, nevie

.redakcia .slovensko

Grécko spálilo posledný most k dohode, odkázali Nemci. Grécky minister financií odstúpil. Atmosféru v Grécku zachytávajú videá našich reportérov zo Solúnu.

O Rusku rozhodne ekonomika

O Rusku rozhodne ekonomika

.lukáš Krivošík .slovensko .politika

Západ by podľa nej mohol pre Ukrajinu robiť viac. Priala by si, aby Gruzínsko a Ukrajina dostali jasnú perspektívu členstva v NATO. Vnučka posledného rakúsko-uhorského cisára, sochárka a bývalá veľvyslankyňa Gruzínska v Nemecku Gabriela von Habsburg.

Írske paradoxy

Írske paradoxy

.marína Gálisová .slovensko .politika

Íri minulý týždeň v referende hlasovali o tridsiatom štvrtom dodatku k ústave, z ktorého vyplýva možnosť zrovnoprávnenia manželstiev a partnerstiev homosexuálnych osôb. Výsledok? Krajina so silnými katolíckymi koreňmi predefinuje pojem manželstva.

Krajina bez ideí?

Krajina bez ideí?

.lukáš Krivošík .jozef Majchrák .eva Čobejová .fero Múčka .slovensko .téma

Robert Fico predstavil ďalší sociálny balíček. Môžeme si o ňom myslieť všeličo, ale nachádzajú sa v ňom návrhy, ktoré sú pre ľavicovú stranu legitímne. Našou otázkou je, kam sa podel niekdajší potenciál pravicového prostredia zlepšovať Slovensko.

Ako prežiť v Sýrii

Ako prežiť v Sýrii

.jozef Majchrák .slovensko .reportáž

Starobylé komunity kresťanov v Sýrii dnes čelia existenčnej hrozbe zo strany Islamského štátu a ďalších islamistov. Napriek tomu sa odmietajú pasívne poddať osudu. Potrebujú však našu pomoc.

Nestihli sme to

Nestihli sme to

.fero Múčka .slovensko .politika

Slovenská práca sa pre investorov stala drahou skôr, ako sa krajina stihla zmeniť. A to pred sebou tlačíme ešte jedno veľké bremeno.

Nebojím sa pravdy

Nebojím sa pravdy

.jaroslav Daniška .jozef Majchrák .slovensko .rozhovor

Pred rokom bol najväčšou nádejou opozičnej politiky. Potom sa objavila Matovičova nahrávka, problémy s vysvetlením financovania kampane a mnohí mu prestali veriť. Dnes tvrdí, že sa poučil a zmenil. Rado Procházka.

Večera s policajným prezidentom

Večera s policajným prezidentom

.marek Vagovič .slovensko .politika

Tibor Gašpar sa nedávno pochválil, ako sa polícii pod jeho vedením darí odhaľovať korupčné aj závažné ekonomické kauzy. V skutočnosti pritom ide o škandály druhej, či dokonca tretej ligy. Politické špičky ani vplyvní biznismeni sa nemusia ničoho obávať.

Z Moskvy do New Yorku

Z Moskvy do New Yorku

.jozef Majchrák .jaroslav Daniška .slovensko .téma

Slovensko má šancu získať jeden z najprestížnejších diplomatických postov na svete. Na rozdiel od iných krajín, ktoré sú tiež v hre, u nás sa spomínajú hneď dve mená. Kto má väčšie šance? Miroslav Lajčák? Alebo Ján Kubiš?