Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Roman Kvasnica: Toto je úmyselný rozklad štátnych orgánov

.štefan Hríb .rozhovory .téma

Počas mečiarizmu boli polícia aj tajná služba zneužívané politickou mocou a skončilo sa to únosom, vraždou, korupciou a odsunutím Slovenska z integrácie do EÚ a NATO. Nakoľko je dnešná situácia podobná? Odpovedá advokát rodín Kuciakovcov a Kušnírovcov Roman Kvasnica.

Roman Kvasnica: Toto je úmyselný rozklad štátnych orgánov sita/milan illík 10. január 2024, Bratislava: Tlačová beseda predsedu vlády Roberta Fica a jeho kolegov k rušeniu Špeciálnej prokuratúry, na ktorej rezonovalo hlavne meno Daniela Lipšica.

je to takmer identické. Podobní sú aktéri, minimálne pri dvoch, troch ide o rovnaké osoby. Podobná je bezcitnosť, hrubosť a krutosť vládnucich špičiek ku právnemu štátu, k budúcnosti krajiny. Opäť cítime ohrozenie demokracie a perspektívne aj zahraničnopolitickej orientácie Slovenskej republiky. Opäť cítime postupné vytváranie podmienok na porušovanie ľudských práv a slobôd. Keď k tomuto pripočítame zahraničnopolitickú situáciu a psychologickú dezinformačnú vojnu vedenú proti demokratickým a občianskym spoločnostiam, rastúcu polarizáciu v našej spoločnosti s neustále silnejúcimi prejavmi arogancie a agresivity, situácia začína byť ešte vážnejšia ako v rokoch vládnutia Vladimíra Mečiara. 

Je opodstatnené predpokladať ďalší rozklad v činnosti štátnych orgánov, prenasledovanie a šikanovanie nepohodlných osôb a tých, ktorí si plnili svoje povinnosti v štátnych orgánoch, ako sú polícia, prokuratúra a súdy. Rizikom je, samozrejme, postupné paralyzovanie orgánov činných v trestnom konaní, niektorých súdov a aj spravodajskej ochrany Slovenskej republiky. Predpokladám značný nárast kriminality, no nie z dôvodu znížených trestných sadzieb, ale pre prerastanie štátneho aparátu páchateľmi trestnej činnosti. Objektom budú predovšetkým verejné financie a eurofondy. Možno tiež predpokladať, že mnohé nominácie do štátnych orgánov bude robiť organizovaný zločin, čo sa zrejme už aj deje. 

 

Celý rozhovor si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite