Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Priemerná starobná penzia na Slovensku dosahuje 516 eur, medziročne stúpla o 13 eur

.sita .slovensko

Popri náraste sumy starobnej penzie medziročne vzrástol aj počet jej poberateľov.

Priemerná starobná penzia na Slovensku dosahuje 516 eur, medziročne stúpla o 13 eur UCTOVNICTVOPREVSETKYCH.SK

suma priemerného starobného dôchodku, ktorý vypláca Sociálna poisťovňa, na konci júla tohto roka dosiahla 516,10 eura. Medziročne sa zvýšila o 12,90 eura. Popri náraste sumy starobnej penzie medziročne mierne stúpol aj počet jej poberateľov. Kým na konci júla minulého roka dostávalo starobný dôchodok 1 milión 87,2 tisíca penzistov, na konci minulého mesiaca bolo na Slovensku 1 milión 99,3 tisíca starobných dôchodcov. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnila Sociálna poisťovňa.

Priemerný predčasný starobný dôchodok v porovnaní s koncom júla vlaňajška vzrástol o 11,80 eura na 505,40 eura. Ku koncu minulého mesiaca ho dostávalo 11,4 tisíca penzistov, čo bolo o 471 osôb menej ako pred rokom. Priemerný invalidný dôchodok pre osoby s mierou postihnutia do 70 % bol na konci júla na úrovni 230,20 eura. V porovnaní s júlom minulého roka je tak vyšší o 5,20 eura. Invalidnú penziu pre ľudí s mierou postihnutia nad 70 % vypláca poisťovňa v priemernej výške 416,50 eura. Medziročne ide o nárast o 9,90 eura. Sociálna poisťovňa evidovala ku koncu minulého mesiaca 224,2 tisíca poberateľov invalidných dôchodkov, čo je oproti júlu vlaňajška o 3,8 tisíca penzistov menej.

Ak si predplatíte tlačený .týždeň na ďalší rok, pomôžete nám prežiť a robiť to, čo vieme. Vopred ďakujeme. 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite