Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Štefan Hríb: Dnešné Slovensko a dvaja laureáti

.štefan Hríb .názory .editorial

Naše zdravotníctvo nie je pripravené na bežné fungovanie, nieto na druhú vlnu pandémie. A vláda zatiaľ nevie – s výnimkou ministerky Kolíkovej a ministra Sulíka – sformulovať a presadiť nič ucelené. Dôvod má desiatky rokov.

Štefan Hríb

na nasledujúcich stranách popisujeme chorobu nášho zdravotníctva. Je chronická, a je neliečená, pretože tu vládcom – až na vzácne výnimky – nikdy nešlo o zdravie ľudí, ale o miliardové renty zo zámerne mútneho systému. Ak dnes nestíhame trasovať, nemáme dosť hygienikov a netestujeme včas, nie je to len pre mylné priority ministra Krajčího. Je to najmä pre desaťročia dolovania zdrojov na úkor zdravia od Mečiarovho HZDS cez Slotovu SNS až po Ficov a Pellegriniho Smer. Najmä preto nie sme pripravení na žiadne zdravotné výzvy doby.

V budúcom čísle zasa popíšeme nezrelosť celej novej politickej garnitúry, ktorá namiesto plánu niekoľkých konkrétnych reforiem, na ktoré majú slúžiť zdroje z európskeho plánu obnovy, predkladá ako svoje dielo ďalšie kvázi programové vyhlásenie o všetkom možnom – a teda reálne o ničom. 

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite