Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Koaličná kríza pokračuje. Remišová si nevie predstaviť pokračovanie koalície bez sebareflexie

Čo ďalej s mafiánskym štátom?

.michal Oláh .názory

Naša spoločnosť si v tomto farbistom a trochu nostalgickom čase vrcholiacej jesene uvedomuje samu seba. Dosť rozpoltene, schizofrenicky, tak ako je už u nás dobrou tradíciou.

Michal Oláh

špina Kočnerovej Threemy nás uvrhla do hlbokých pochybností o charaktere nášho štátu. Oscilujeme medzi nádejou a beznádejou, medzi sklamaním a dúfaním, medzi hnevom a zahanbením z toho, čím sme, v akej krajine žijeme, čo sme všetko zanedbali, aby sme precitli a uverili, že naozaj žijeme v mafiánskom štáte. A sme v tom až po krk. 

mafiánsky štát

Iná, tiež hlboko zakorenená tradícia, niekedy prezývaná aj symptóm vyhrávajúcej kapely na topiacom sa Titanicu sa nám ukazuje v „neuveriteľne zábavných“ reláciách a programoch vraj nezávislých verejnoprávnych médií. Aby ukázali, že veď nič hrozného sa nedeje, to len niekoľko novinárov si vymýšľa, pritom je tu zábava ako nikdy; aj politika funguje ako má, a pod. 

Sú to však len mutácie známych mítingov na Pasienkoch s oddanými kapelami a folklórnymi zoskupeniami, alebo napodobeniny dokonca ešte starších rozosmiatych a roztancovaných prvomájových sprievodov, na pozadí ktorých sa diali justičné vraždy a neprávosti v megarozmeroch.

„Kiska, Hlina, Truban, Beblavý, Matovič, Sulík a ďalší sú na prvý pohľad zvláštnou politickou nádejou.“

Úmerne tomu, ako sme v tom namočení, máme ale aj nádej na zmenu. Na oslobodenie sa od toho najhoršieho, čo sme si navarili tým, že sme nechali bačovať túto súčasnú bezohľadnú kamarilu, ktorá je v našej krajine ešte stále pri moci. 

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite