Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.týždeň

Je tu výzva: Zastavme vianočné žobranie

.eva Čobejová .názory

Opäť je tu predvianočný čas a viac ako inokedy sa spomínajú deti z detských domovov. Domovácke deti sú často pozývané na rôzne vianočné večierky, trhy, koncerty, aby ukázali svoje tváre a tak inšpirovali ľudí k vytiahnutiu peňaženiek.

.týždeň

Prečo ma rozčuľuje Jerofejev

.andrej Bán .názory

Na pravidelnej porade v redakcii, kde sme hodnotili minulé číslo, došlo k zvláštnej veci. V názore, že ruský spisovateľ Viktor Jerofejev, s ktorým sme uverejnili rozhovor, pôsobí ako cynický sebastredný fanfarón som sa ocitol osamotený.

.týždeň

Svet očami sociálneho snílka

.jozef Ryník .názory

Včera som bol na film V pasci neoliberalizmu, ktorý sa premieta v rámci Medzinárodného filmového festivalu v Bratislave. Podľa krátkej charakteristiky filmu na webe festivalu som tušil, že to bude film kritický, ale bol som zvedavý do akej miery a aké argumenty bude kanadský režisér Richard Brouillette používať.

.týždeň

Rádiu FM k narodeninám

.juraj Kušnierik .názory

Rádio FM má päť rokov. A to je dôvod radosti!

.týždeň

Kto teda bude riaditeľom SND?

.eva Čobejová .názory

Takže, ako oznámila výberová komisia, o post generálneho riaditeľa SND má záujem sedem uchádzačov. Zaujímavé je, že prišli prihlášky aj z Čiech a nie je nezaujímavé ani to, že prihlášku poslal aj terajší dočasný šéf SND Pavol Smolík.

.týždeň

Ďalší pivovar na odstrel

.jozef Ryník .názory

Ešte v auguste, keď som písal o pivovaroch na Slovensku a mapoval osudy tých zatvorených oslovil som aj Drahomíru Mandíkovú, hovorkyňu firmy Pivovary Topvar. Tá prevádzkuje dva pivovary na Slovensku vo Veľkom Šariši a v Topoľčanoch. Vtedy hovorkyňa tvrdila, že napriek kríze neplánujú ani jeden z týchto pivovarov zavrieť.

.týždeň

A je to tu! Náš nový prezident: Herman Van Rompuy

.martin Hanus .názory

Zhrozili ste sa nad sebou, keď ste zistili, že vôbec nepoznáte meno nového prezidenta EÚ, o ktorom dnes ráno písali v novinách? Nevešajte hlavu, s výnimkou Belgičanov patríte k väčšinovému stádu obyvateľov EÚ.

.týždeň

Koho sviatok?

.juraj Kušnierik .názory

Koho sviatkom je 17. november a kto si na jeho oslavy robí nároky zbytočne?

.týždeň

Doživotie pre Mikiho

.eva Čobejová .názory

Asi všetci, čo sme si v pamäti uložili spravodajský šot Markízy zo 14. decembra 1997 o oslave Černákových narodenín, sme si naň tento týždeň mimovoľne spomenuli. Aj keď časy mediálneho magnáta Ruska i horehronského podnikateľa Černáka sú už preč.