Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Koaličná kríza pokračuje. Remišová si nevie predstaviť pokračovanie koalície bez sebareflexie

Vojnový denník z Ukrajiny

.andrej Bán .názory

Po týždni máme s kolegom Ľubošom Grochom za sebou tri a pol tisíc kilometrov autom z Bratislavy do oblasti bojov v Donbase na východnej Ukrajine.

Andrej Bán

Popasnaja, Avdejevka, Kramatorsk, Mariupoľ, Širokine. Všade tam a na mnohých iných miestach sme videli veci, na ktoré nikdy nezabudneme. Vraciame sa. Tento blog už píšem z bezpečia, z nonšalantnej Odesy, pripomínajúcej parížske bulváre. Dva svety, jedna krajina. Spomeniem teraz troch ľudí z Donbasu.

Náš obetavý vodič Sergej z Kramatorska. Neoceniteľný sprievodca, dostal nás takmer všade, aj na prvé línie a vážil si, že sa nebojíme s ním jazdiť napriek tomu, že má teraz k dispozícii iba ľavú ruku. Ňou šoféruje auto, radí rýchlosti aj telefonuje. Vtedy šoféruje kolenom. Jeho nezničiteľný žigulík „pätnástka“ má na jednom boku priestrely po mínometnej paľbe v okolí Debaľceva, kde vlani vozil zahraničných novinárov. Sergej vtedy vyskočil z auta, ľahol si na asfalt a dúfal, že prežije. Zasiahlo ho do pravej ruky, vyhĺbilo mu v nej jamky veľkosti pingpongovej loptičky a roztrieštilo mu kosť.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite