Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Kedysi nápoj Keltov a Vikingov. Dnes je z neho hipsterská hviezda

.jozef Koleják .lifestyle .dobré jedlo

V Británii nikdy nezmizol z ponuky barov. Popri pivách rôzneho druhu vždy bolo v ponuke na dvoch-troch pípach aj toto jablčné perlivé víno s pohnutou históriou. Ešte pred takými dvadsiatimi rokmi si na naň na kontinente málokto spomenul. Dnes je z neho hipsterská hviezda. Cider.

Kedysi nápoj Keltov a Vikingov. Dnes je z neho hipsterská hviezda Profimedia Cider, čiže skvasený alkoholový mušt, sa stal v stredoveku jedným z najdôležitejších a najobľúbenejších nápojov.

jabĺčka sa k nám do Európy dokotúľali pred niekoľkými tisícročiami z Ázie a už tam okolo roku 6500 pred naším letopočtom niekomu napadlo šťavu z nich nechať skvasiť a vyrobiť si z nej mútny nápoj, ktorý ľudstvu pridá na nálade. 

Záznamy o tom, že sa tento nápoj skvelo usadil v severnejšie položených končinách Európy, prináša už 60 rokov pred naším letopočtom grécky zemepisec a historik Strabo, ktorý hovorí o skvelom galskom jablčnom víne. 

Tam potomkovia Keltov, ktorí preštrádovali strednú Európu, aby sa napokon začali dobre cítiť na jej západnom konci, kultivovali tento trúnok z popadaných plánok podobajúci sa trpkému sirupu, aby si ním napokon získali Rimanov. Tí ho potom s prispením svojich odrôd jabĺk, ktoré väčšinou pripravovali ako dezert či prílohu k bravčovine, zjemnili a roznosili po celom svojom impériu, predovšetkým však v jeho severnejších častiach s chladnejšou klímou.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite