Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Mešťan roka

.elena Akácsová .lifestyle .zásah

Unavená aktívnym víkendom ležím pri telke a preklikávam sa ponukou. Zabudnem sa trochu dlhšie pri ikstej československej Superstar, a tak si chcem od gýča oddýchnuť na verejnoprávnej Dvojke nejakým tým artom.

Mešťan roka

lebo tak ju definoval Jaroslav Rezník vo svojom projekte – počas dňa poznávanie, večer a v noci televízia „artového typu s dostatočným priestorom pre národnostné menšiny, minority a záujmové skupiny“.  

Dramatická hudba, scéna a svetlá ako z úspornejšej verzie OTO. Na javisku stojí Martin Nikodým so sebavedomou dámou (dodatočne zistím, že to bola Janka Poľová – tvár Košice dnes a hlas Kiss rádia) a odovzdávajú akési ocenenie novozovolenému košickému županovi Rastislavovi Trnkovi za víťazstvo vo voľbách. Spozorniem. Cena za víťazstvo vo voľbách? Čudné je aj to, že v rezníkovskej televízii dostáva takýto pekný priestor politik, čo porazil Rašiho. Hm.

Prichádzajú ďalší ocenení. Diaľková plavkyňa Zuzana Jusková, šéf firmy Saffron beds a zakladateľ iniciatívy nasnazor.sk Radomír Šalitroš (to je tá akcia s Rytmusom, čo ľudia hlasovali, či zhodia nové auto zo žeriavu alebo ho darujú rómskej rodine) a napokon neonatológ Peter Krcho. Ešte uvedú vedca Jána Duszu do Siene slávy, na záver ária. Vyrobil Mediálny dom Košice dnes. 

„Popri turbulentnom spore medzi novinármi a vedením zostávajú ostatné redakcie a programy tak trochu v tieni pozornosti.“

Googlim vysvetlenie. Ide o druhý ročník ankety Košičan roka, ktorú vyhlasuje portál Košice dnes, nominačná porota sú jeho redaktori a minuloroční víťazi.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

.diskusia
.neprehliadnite