Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Krásna vojna

.mário Drgoňa .lifestyle .zásah

V Blackboxe na Palackého 22 v Bratislave sa zišlo možno okolo 40 divákov. Viac sa ich tam ani nezmestí, a už to sľubuje veľmi intímny divadelný zážitok.

v priestore osvetlenom do fialovoružova stoja tri ženy v akýchsi zjednodušených krojoch. Podchvíľou sa z ich úst ozýva ľudovo „šmrncnutý“ nápev: „Čo sa v svete deje, Bože môj?” Vcelku aktuálna otázka, vravím si. V neustálom napätí udržiava atmosférická hudba a tiež to, že v tomto malom priestore je naozaj dusno. Po pár chvíľach sa predstavenie začína. 

Ide o tretiu autorskú inscenáciu Folklore not war voľného zoskupenia 

Uhol_92 – divadelníkov prvej generácie našej republiky. Ich prvým, pilotným projektom boli Hlavy 21 v Štúdiu 12. Po nich prišli Hranice_92 v Trezore divadla Astorka; tie sa dokonca blysnú i na tohtoročnom festivale Nová Dráma. Teraz pripravili inscenáciu pri príležitosti stého výročia konca prvej svetovej vojny. Tematicky sa teda lúčia s ich doterajšou tvorbou, ktorá ideovo stavia najmä na postavách mladých v súčasnom svete.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite