Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Vláda Andreja Babiša nezískala dôveru. Predseda vlády preto musí podať demisiu. Zeman však Babiša opäť poverí zostavením vlády, pričom aj bez dôvery ho môže dlho držať pri moci.

Guľaté leto

.jozef Koleják .lifestyle .dobré jedlo

Čistý biely tanier. Možno hlboký. A na ňom tri či štyri biele kopce posypané škoricovohnedou posýpkou. Chytíme do ruky nôž a jednu z tých mäkkých oblín rozpolíme. Odhalí sa karmínové srdce – jahoda a pustí pod seba potôčik čerstvej krvi. Máme tu leto.

Guľaté leto VIKTOR FISCHER/ALAMY/PROFIMEDIA Jahodové gule patria k tomu najchutnejšiemu a najlepšiemu, čo nám môže ponúknuť naša rakúsko-uhorská kuchyňa.

sezóna jahôd sa rozbehla na plné obrátky, odvšadiaľ na nás kývajú červené hlavičky s typickými žltými jadierkami a voňajú až strach. Až teraz si všetci naplno spomenieme, ako naozaj chutí nerýchlená, sezónna a prirodzene dozretá jahoda. Z toho pocitu, keď ju stlačíme medzi jazykom a podnebím a ona sa poddá – rozpolí sa, pukne a vydá zo seba tú sladkokyslú šťavu s jemne drapľavým chvostíkom, sa nejednému z nás vie poriadne zatočiť hlava. Cez nos sa mu prederie ston a rovno siaha po ďalšom srdiečku so zelenou čiapkou a poďobanou tvárou. A spomína.

Napríklad na večne zafľakatené tričká od ružových škvŕn, ktoré sa tiahli od krku až po pupok. Na ten pocit behať bosý po tráve a potom odbehnúť do záhrady, zaboriť prsty na nohách do mäkkej, okopanej hliny, čupnúť si a pozerať pod listy, ktoré pripomínajú javorové, či sa pod nimi už zase niečo nečervená alebo či už nedozrela tá nádherná veľká jahoda, ktorú tu už týždeň pozoruje a stráži. A zrazu pohroma, všetko niekto vyzbieral, aj tú obryňu! Rýchlo beží za babkou žalovať, no na priedomí ho zastaví, doslova ovalí známa vôňa praženej strúhanky s maslom. Pootvorí dvere do kuchyne a vidí v mäkkom ružovom svetle pomedzi paru, ako babka z ohromného hrnca vyťahuje z vody obrovské biele gule. Kladie ich na tanier a posýpa tým cukrovo-strúhankovým šialenstvom.

„Kto vymyslel strúhanku s cukrom a maslom, mal by jednoducho dostať metál, o tom niet sporu.“
 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

.diskusia
.neprehliadnite