Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Odomykáme: Liečenie chorľavého zdravotníctva

Odomykáme: Liečenie chorľavého zdravotníctva

.lukáš Krivošík .ekonomika .politika 21.08.2017

Ekonóm Marcel Klimek spísal zaujímavú diagnózu i predstavu reformy slovenského zdravotníctva. Chce pritom zachovať jeho čo najširšiu bezplatnosť a zároveň zaplátať diery, cez ktoré v systéme utekajú peniaze.

Mucha v pisoári

Mucha v pisoári

.ján Oravec .ekonomika .iný pohľad 21.08.2017

Na úvod otázka, na ktorú vie odpovedať len pánska časť čitateľov: Všimli ste si už niekedy pri návšteve verejnej toalety muchu v pisoári? Ak áno, vedzte, že tam nebola len náhodou.

Politici zahnali automobilky do pasti

Politici zahnali automobilky do pasti

.lenka Zlámalová .echo24 .ekonomika 18.08.2017

Ivan Hodač vedl třináct let Asociaci evropských výrobců automobilů. Mocnou zájmovou skupinu, v jejímž představenstvu sedí šéfové největších automobilek. Dnes je stále aktivní v automobilovém průmyslu. Deník Financial Times ho označil za jednoho ze třiceti nejvlivnějších lidí v Bruselu.

Německá auto schizofrenie

Německá auto schizofrenie

.lenka Zlámalová .ekonomika 13.08.2017

Německo je světovou automobilovou velmocí číslo jedna. Nejprestižnější značky jsou německé. Když chce kdokoliv statusové auto, sahá nejčastěji do německého repertoáru. Autoprůmysl a všechno na něj navázané je páteří německého hospodářského úspěchu.

Ako sa nezadláviť eurofondmi

Ako sa nezadláviť eurofondmi

.dalibor Roháč .ekonomika .iný pohľad 06.08.2017

Minulý rok bol Richard Sulík kritizovaný za svoj výrok o tom, že „eurofondy priniesli na Slovensko korupciu.“ Čo k tomu povedal aktuálny škandál?

Když stát zprivatizuje, a neuhlídá Velkého bratra

Když stát zprivatizuje, a neuhlídá Velkého bratra

.lenka Zlámalová .echo24 .ekonomika 26.07.2017

Kdyby se éra, kdy vládě dominoval Andrej Babiš, měla charakterizovat jedním trendem, byla by to posedlost sbíráním informací a jejich centralizací. Registr bankovních účtů, kontrolní hlášení DPH, elektronická evidence tržeb.

Päť rokov svetového úspechu

Päť rokov svetového úspechu

.ján Tóth .ekonomika .iný pohľad 17.07.2017

Predminulý týždeň sa konala konferencia MMF, zameraná na náš región, s priliehavým názvom: Ako znova zrýchliť dobiehanie životnej úrovne. Naše tempo rastu totiž spadlo od prepuknutia krízy o polovicu.

Trump v európskom porceláne

Trump v európskom porceláne

.dalibor Roháč .ekonomika .iný pohľad 09.07.2017

Transatlantické vzťahy už zažili lepšie časy. A nejde len o Donalda Trumpa. Roztržka okolo irackej vojny živila už dávno protiamerické nálady vo Francúzsku či Nemecku. A tým to neskončilo.

Máme už na vyššie platy?

Máme už na vyššie platy?

.katarína Augustinič .ekonomika 04.07.2017

Slovenskej ekonomike sa darí. Politici sa chvália rastom HDP, ale ľudia majú naďalej nízke mzdy. Je nutné o tom začať hovoriť a žiadať zmenu. To je cieľom občianskeho združenia Pracujúca chudoba. Rozhovor vznikol ako výstup študentky mediálnej školy .týždňa.

Práce 4.0 v časech průmyslu 4.0

Práce 4.0 v časech průmyslu 4.0

.kryštof Pavelka .echo24 .ekonomika 03.07.2017

Práce 4.0 v časech průmyslu 4.0. Pod tímto vzletným názvem se v pondělí 19. června konala konference za účasti zástupců ministerstev, odborné veřejnosti a českých i německých odborových svazů.