Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.týždeň vo svete
.týždeň

Praha-Bratislava 3:47

.časopis .týždeň vo svete 18.08.2007

Nemám ich rád. Pendolína. Ráno sa náš pantograf, dnes sa tomu hovorí prímestský vlak, postaví na vedľajšiu koľaj a tam čakáme, až sa ten krásavec prirúti. Teda prirúti...

.týždeň

Dobytie severného pólu

.časopis .týždeň vo svete 18.08.2007

Také teplé leto by nepredpovedal ani Al Gore – v Severnom ľadovom oceáne to v posledných týždňoch priam vrie. Rusi, Kanaďania, Dáni i Američania sa totiž vydali skúmať, komu patrí morské dno.

.týždeň

Lego, vietor, krása

.časopis .týždeň vo svete 18.08.2007

„Vyzerá to, ako keby celé Dánsko bolo postavené z lega,“ zamudroval si desaťročný Jakub, keď sme prechádzali ďalšou milou dánskou dedinkou, kde je všetko ako má byť. Kostol, hospodárstvo, domy z červených tehál, na lúkach kone a bielo-červené kravy s obrovskými vemenami.

.týždeň

Pôjde Gruzínsko na Západ?

.časopis .týždeň vo svete 11.08.2007

Na gruzínske územie dopadla ruská raketa. Nevybuchla síce, ale jej ozvenu bolo aj tak počuť doďaleka. Gruzínsko má, zdá sa, už dosť manierov svojho ruského suseda. A platí to aj opačne. Chystá sa Kremeľ zraziť odbojnú republiku, kedysi časť svojho impéria, na kolená?

.týždeň

Čo Rusov znepokojuje?

.časopis .týždeň vo svete 11.08.2007

Gruzínsko sa usiluje oživiť svoje historické postavenie krajiny obchodného tranzitu. Svoju strategickú polohu chce využívať aj na transport surovín ako je ropa a zemný plyn medzi Európou a Áziou.

.týždeň

Dánske pochybnosti

.časopis .týždeň vo svete 11.08.2007

Priznám sa bez mučenia. Som europeista. „Byrokratov“ v Bruseli pokladám za lepších od našich politikov práve preto, že sú to úradníci, a nie politické figúrky. S českým prezidentom Václavom Klausom preto vediem pre EÚ názorovú vojnu.

.týždeň

Kto je väčší jastrab?

.časopis .týždeň vo svete 03.08.2007

Barack Obama nie je politická naivka. Nebojí sa použiť zbrane. Prečo to odrazu musí zdôrazňovať?

.týždeň

Nebo a peklo

.časopis .týždeň vo svete 03.08.2007

Očakával som niečo zvláštne, ale nijaký zvláštny pocit sa nedostavil. A to som sa pritom počas dvoch dní premiestnil z najchudobnejšej krajiny Európy do jednej z najbohatších, nielen v Európe, ale na svete vôbec – z Moldavska do Dánska.

.týždeň

Druhá studená vojna?

.časopis .týždeň vo svete 29.07.2007

Na otázku, či veril, že sa dožije konca studenej vojny, Roger Scruton odpovedá, že vôbec nie. Tak ako on uvažovali v