Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.týždeň vo svete
.týždeň

Ruky preč od hnedej

.časopis .týždeň vo svete 02.06.2007

V polovici januára vznikla v Európskom parlamente nová, v poradí ôsma politická frakcia s názvom Identita, tradícia, zvrchovanosť. Extrémistickú nálepku si však vyslúžila ešte skôr. Čo iné čakať, keď sa spojí Jean-Marie Le Pen a Alessandra Mussolini?

.týždeň

Amatérski nefrológovia

.časopis .týždeň vo svete 02.06.2007

Kto si myslí, že v Holandsku sa rozdáva len smrť, zotrváva v hlbokom omyle. Tentoraz niekto dostane život. Holandská televízna stanica BNN začala minulý týždeň vysielať program, na ktorom sa zúčastnia traja čakatelia na transplantáciu obličiek a smrteľne chorá žena, ktorá na základe vlastného uváženia jednému z nich potrebný orgán daruje.

.týždeň

Divoký západ na Východe

.časopis .týždeň vo svete 01.06.2007

Moldavsko bolo ešte pred pár mesiacmi pre bežných cestovateľov ťažko prístupné, lebo každý musel mať oficiálne pozvanie. Dnes sa tu západný turista kde-tu vyskytne. V susednej Podnesterskej republike však určite ešte dlho na žiadneho nenatrafíte.

.týždeň

Sláva pre Marju, hanba pre Tomislava

.časopis .týždeň vo svete 01.06.2007

Srbi prichystali Európe v posledných týždňoch zopár prekvapení. K najlepším patrilo víťazstvo srbskej speváčky Marije Šerifovičovej v súťaži Eurovízie. K najhorším víťazstvo Tomislava Nikoliča.