Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.týždeň v ekonomike
.týždeň

Aby regióny neboli zapadákov

.lukáš Krivošík .časopis .týždeň v ekonomike

Na konci volebného obdobia vláda iniciovala projekt, ktorý má pomôcť zaostávajúcim regiónom. Nehrozí, že ho zabije tradičný formalizmus a nízka efektívnosť verejnej správy?

.týždeň

Ekonomické volebné menu

.juraj Karpiš .časopis .týždeň v ekonomike

Čím všetkým dnes lákajú strany svojich voličov v ekonomickej oblasti? Pravica chce znižovať dane a byrokraciu, a Smer už program akoby nepotreboval.

.týždeň

Tiché vody slovenskej pravice

.lukáš Krivošík .časopis .týždeň v ekonomike

Most-Híd a KDH v minulosti nepatrili k stranám, ktoré voliči vyberali primárne pre ekonomický program. No pred nastávajúcimi voľbami vidieť, ...

.týždeň

Višegrád sa dá zmeniť

.dalibor Roháč .časopis .týždeň v ekonomike

Pohľad na višegrádske krajiny pripomína spomalenú verziu počítačovej hry Lemmings, kde drobné postavičky bez schopnosti učenia kráčali v ústrety smrteľným nástrahám.

.týždeň

Kolaps ropy

.ján Tóth .časopis .týždeň v ekonomike

Minulý týždeň sme aktualizovali ekonomickú prognózu Slovenska na najbližšie roky. Aj keď už zahŕňa novú automobilku, ukazuje sa, že ...

.týždeň

Ak sa vráti kríza

.lukáš Krivošík .časopis .týždeň v ekonomike

Turbulencie na finančných trhoch v prvých týždňoch roka 2016 a hlbšie problémy svetovej ekonomiky oživili obavy z príchodu novej krízy.

.týždeň

Lžíce a české pokrytectví

.mojmír Hampl .časopis .týždeň v ekonomike

Tahle příhoda se mi stala už asi třikrát v jedné pražské tělocvičně. Chodím tam občas, i když při pohledu na sebe vím moc dobře, že bych měl častěji. To je ale docela jiný příběh.

.týždeň

Roboti nám vezmú prácu?

.juraj Karpiš .časopis .týždeň v ekonomike

Z plného žalúdku po obednej prestávke oťaželi Mirovi pri páse viečka. Včera večer nemal toľko piť. Výlisok sa mu občas vyšmykol a skončil na dlažbe.

.týždeň

2015 a 2016 – ako bolo, ako bude

.ján Oravec .časopis .týždeň v ekonomike

Na začiatku predchádzajúceho roka odznelo na tomto mieste želanie, aby sa podnikateľské prostredie v roku 2015 konečne stalo prioritou slovenskej vlády. Nestalo sa.

.týždeň

Štyri geopolitické riziká pre ekonomiku

.martin Feldstein .časopis .týždeň v ekonomike

Na prelome rokov sa treba zamyslieť nad rizikami, ktoré nás očakávajú. Samozrejme, že svet čelí vážnym ekonomickým hrozbám. Ale hlavné dlhodobé riziká sú dnes geopolitického charakteru. Ich zdrojom je Rusko, Čína, Stredný východ a kyberpriestor.