Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.týždeň v ekonomike
.týždeň

Voľby a ekonomika

.ján Oravec .časopis .týždeň v ekonomike

Týždeň pred voľ bami sme oslovili dvoch našich ekonomických stĺpčekárov s otázkou, nakoľ ko bude výsledok týchto volieb dôležitý pre slovenskú ekonomiku.

.týždeň

Natárali nemožné?

.ján Oravec .časopis .týždeň v ekonomike

Tak tento titulok použil jeden slovenský denník, keď hodnotil volebné programy mnohých politických strán v sociálnej a ekonomickej oblasti. Na bulvár naozaj slušný výkon.

.týždeň

Aby regióny neboli zapadákov

.lukáš Krivošík .časopis .týždeň v ekonomike

Na konci volebného obdobia vláda iniciovala projekt, ktorý má pomôcť zaostávajúcim regiónom. Nehrozí, že ho zabije tradičný formalizmus a nízka efektívnosť verejnej správy?

.týždeň

Ekonomické volebné menu

.juraj Karpiš .časopis .týždeň v ekonomike

Čím všetkým dnes lákajú strany svojich voličov v ekonomickej oblasti? Pravica chce znižovať dane a byrokraciu, a Smer už program akoby nepotreboval.

.týždeň

Tiché vody slovenskej pravice

.lukáš Krivošík .časopis .týždeň v ekonomike

Most-Híd a KDH v minulosti nepatrili k stranám, ktoré voliči vyberali primárne pre ekonomický program. No pred nastávajúcimi voľbami vidieť, ...

.týždeň

Višegrád sa dá zmeniť

.dalibor Roháč .časopis .týždeň v ekonomike

Pohľad na višegrádske krajiny pripomína spomalenú verziu počítačovej hry Lemmings, kde drobné postavičky bez schopnosti učenia kráčali v ústrety smrteľným nástrahám.

.týždeň

Kolaps ropy

.ján Tóth .časopis .týždeň v ekonomike

Minulý týždeň sme aktualizovali ekonomickú prognózu Slovenska na najbližšie roky. Aj keď už zahŕňa novú automobilku, ukazuje sa, že ...

.týždeň

Ak sa vráti kríza

.lukáš Krivošík .časopis .týždeň v ekonomike

Turbulencie na finančných trhoch v prvých týždňoch roka 2016 a hlbšie problémy svetovej ekonomiky oživili obavy z príchodu novej krízy.

.týždeň

Lžíce a české pokrytectví

.mojmír Hampl .časopis .týždeň v ekonomike

Tahle příhoda se mi stala už asi třikrát v jedné pražské tělocvičně. Chodím tam občas, i když při pohledu na sebe vím moc dobře, že bych měl častěji. To je ale docela jiný příběh.

.týždeň

Roboti nám vezmú prácu?

.juraj Karpiš .časopis .týždeň v ekonomike

Z plného žalúdku po obednej prestávke oťaželi Mirovi pri páse viečka. Včera večer nemal toľko piť. Výlisok sa mu občas vyšmykol a skončil na dlažbe.