Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.týždeň v ekonomike
.týždeň

Osem rokov po kríze

.juraj Karpiš .časopis .týždeň v ekonomike 13.12.2015

V roku 2007 začali prvé vážnejšie problémy vo svetovom finančnom systéme. Aké riešenia prišli a v akom stave je v ich dôsledku svetová ekonomika po roku 2015?

.týždeň

Nepochopená menová politika

.ján Tóth .časopis .týždeň v ekonomike 06.12.2015

Nedávno som sa zúčastnil na konferencii Budúcnosť peňazí, kde som si vypočul kritický prejav autora ekonomickej transformácie Václava Klausa. Hovoril o súčasnej menovej politike.

.týždeň

Byrokracii sa darí, hoci sú všetci proti

.ján Oravec .časopis .týždeň v ekonomike 29.11.2015

Zažil som to už veľakrát. Ľudia, ktorí pred voľbami zanietene rozprávajú, ako treba zatočiť s bujnejúcou byrokraciou, zrazu začnú hovoriť a najmä konať inak, ...

.týždeň

Prečo Západ predbehol Východ

.victoria Bateman .časopis .týždeň v ekonomike 29.11.2015

Posledné dve storočia bol Západ lídrom svetovej ekonomiky. Zaujímavá je otázka, ako sa Západu podarilo prekonať Východ. Keďže po tisícročiach Európa a USA hrali iba druhé husle ...

.týždeň

Strach kazí myseľ

.dalibor Roháč .časopis .týždeň v ekonomike 22.11.2015

Európska ľavicová inteligencia si zakladá na predstave amerických konzervatívcov ako bigotných obmedzencov, ktorým záleží len na ich zbraniach a znižovaní daní. Naozaj?

.týždeň

Najväčšie zmeny sú pri DPH

.peter Treger .časopis .týždeň v ekonomike 22.11.2015

O tom, čo sa mení v daňovej legislatíve v budúcom roku, čo môžu daňovníci očakávať od zmien, hovoríme s Jánom Polónym zo spoločnosti CONSULTATIO, ktorá ...

.týždeň

Po-hotovosť

.juraj Karpiš .časopis .týždeň v ekonomike 16.11.2015

Časť našich úspor by mala mať peňažnú podobu. Peňažný zostatok je totiž vysokolikvidné aktívum, ktoré môžete kedykoľvek a bez straty hodnoty vymeniť za čokoľvek iné.

.týždeň

Hlavný prúd ma nebavil

.lukáš Krivošík .časopis .týždeň v ekonomike 16.11.2015

Hovorí, že s poslednou krízou sa nič nezmenilo a finančný sektor pokračuje ako predtým. V novej knihe Zlé peniaze ponúka vlastnú interpretáciu finančnej a dlhovej krízy.

.týždeň

Reforma peněžního systému?

.mojmír Hampl .časopis .týždeň v ekonomike 09.11.2015

Špatné časy vždy vedou k úvahám, co a jak reformovat. Platí to i v oblasti peněz a bank. I zde se objevují hlubší úvahy o změně pravidel, přemalování hřiště či úplně jiné hře.

.týždeň

Závidím škandinávskym krajinám

.ján Oravec .časopis .týždeň v ekonomike 01.11.2015

Jeden deň, dve významné medzinárodné inštitúcie, každá na inej strane Atlantiku, dve povšimnutiahodné publikácie, jedna spoločná téma – kvalita regulácií.