Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.spoločnosť
.týždeň

Zmrazte si vajíčka!

.časopis .spoločnosť 02.11.2014

Zamestnankyne firiem Apple a Facebook dostali od zamestnávateľov bezprecedentnú ponuku: ak sa rozhodnú zmraziť svoje vajíčka a odložiť materstvo na neskôr, procedúru im firma preplatí. Vstúpili sme do novej éry zamestnaneckých istôt? Alebo skôr objavili nové možnosti zamestnávateľského nátlaku?

.týždeň

Španielske gajdy

.časopis .spoločnosť 25.10.2014

Na gajdách začal hrať pred siedmimi rokmi, väčšinu z tohto času sa na nich učil hrať sám. Dnes má ako šestnásťročný na svojom konte niekoľko víťazstiev a iných umiestnení v medzinárodných súťažiach. Mário Pavel.

.týždeň

Malý veľký deň

.zuzana Mojžišová .časopis .spoločnosť 25.10.2014

Jestvujú v našom slovníku formálne alebo aj obsahom pekné alebo aj škaredé slová. K tým pekným nesporne patrí: domov. Na tom mieste sa cítime bezpečne, budujeme ho s láskou, stretáme sa s najbližšími. Ale zrazu to slovo ktosi spojí s iným, napríklad detský domov, domov sociálnych služieb – a všetko čaro je razom fuč.

.týždeň

Dvojitý občan

.zsolt Király .časopis .spoločnosť 19.10.2014

Ústavný súd sa po troch rokoch rozhodol, že nerozhodne. Možnosť dvojitého občianstva je tak na Slovensku stále vylúčená. A aj keď aktuálna Kaliňákova novela sľubuje isté zmeny, otázne je, či vyrieši príbehy tých, ktorým už zákaz nepríjemne zasiahol do života.

.týždeň

Prvý polčas synody

.časopis .spoločnosť 19.10.2014

Relatio post disceptationem alebo Relácia po diskusii. Tak znie názov dokumentu, ktorý bol zverejnený minulý týždeň a priniesol zhrnutie doterajšieho priebehu synody o rodine. Dokument z Vatikánu prekvapil – niektorých pozitívne, iných negatívne.

.týždeň

Nie som naivný

.jozef Majchrák .časopis .spoločnosť 19.10.2014

Rozhovor s bývalým šéfredaktorom SME Matúšom Kostolným o jeho odchode a plánoch do budúcnosti.

.týždeň

Grünhutov príbeh

.časopis .spoločnosť 04.10.2014

Aron Grünhut bol za vojny záchranca židov, bojovník za ľudské práva a bratislavský vlastenec. Pohnuté životné osudy tejto zabudnutej osobnosti objavil novinár Martin Mózer.

.týždeň

S bankou sa dá dohodnúť

.pavel Škriniar .časopis .spoločnosť 21.09.2014

Či sa nám to páči, alebo nie, banky uprednostňujú solventnejších klientov. Má to svoju logiku. Obsluha jedného klienta stojí v podstate rovnako, či vkladá tisícku, alebo jej stonásobok. Platí to aj pri úveroch alebo iných bankových službách ako takých. No na druhej strane, s netuctovým klientom nemožno zaobchádzať ako s tuctovým. Banka mu chce dať najavo, že má o neho väčší záujem. Aby nedošlo k nedorozumeniu, banky si svojich klientov pedantne zatrieďujú do skupín. Rozlišujú ich podľa majetku, požiadaviek na financovanie alebo rozsahu využívaných služieb.

.týždeň

Tabule na Slavíne? Zaplaťte si ich!

.eva Čobejová .časopis .spoločnosť 16.08.2014

V slovenských médiách sa pred pár dňami objavila nenápadná správička. Dozvedeli sme sa, že Ruskej federácii sa takmer po 70 rokoch konečne podarilo identifikovať

.týždeň

Ako prežiť internetovú slávu

.alexander Mravčák ..ako je to (s)právne .spoločnosť 16.08.2014

Pre webové mémy platí, že v jednoduchosti je ich čaro. Čím je myšlienka absurdnejšia, tým väčší úspech na internete môže získať. A v niektorých prípadoch dokáže zmeniť človeku život.