Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.spoločnosť
Ctihodný prezident Siekel

Ctihodný prezident Siekel

.eva Čobejová .časopis .spoločnosť

Slovenský olympijský výbor má nového prezidenta. Po sedemnástich rokoch opustil funkciu František Chmelár a nahradil ho podnikateľ Anton Siekel. Zvíťazil s obrovským náskokom. Akoby bol ideálnym kandidátom. Ale je?

Desivý svet mobbingu

Desivý svet mobbingu

.anton Vydra .časopis .spoločnosť

Šikanovanie na pracovisku je tichá realita, s ktorou sa stretáva čoraz viac ľudí. Jedni sú jeho strojcami, iní obeťami. Je tu aj mlčiaca väčšina, ktorá vytvára priestor pre aktivitu mobberov a bosserov. A všetkých ich spája jedno: strach.

Zuzana, ideš!

Zuzana, ideš!

.eva Čobejová .časopis .spoločnosť

Uplynulý týždeň bol určite nočnou morou pre svetaskúseného uznávaného diplomata Miroslava Lajčáka. Jeho prácne budovaný imidž konsenzuálneho politika bez veľkých škandálov, zato s veľkou budúcnosťou, sa rozsypal. Môže za to istá Zuzana Hlávková.

Signál stratený v šume

Signál stratený v šume

.michal Novota .časopis .spoločnosť

Ak mal niekto z 8. na 9. novembra ťažšiu noc ako Hillary Clinton, tak to bol Nate Silver. Zázračné dieťa športových a politických predpovedí, ktoré nezvyklo robiť chyby. Až teraz.

Běž domů, Ivane

Běž domů, Ivane

.martin Mojžiš .časopis .spoločnosť

Ivan Mikloš začal pracovať na svojom návrate do politiky. Skúša to oblúkom, cez momentálne veľmi diskutovanú tému školstva a vzdelávania. Môže on osobne alebo MESA10, ktorej je prezidentom, priniesť do tejto diskusie niečo dôležité?

Nesmrteľný mág

Nesmrteľný mág

.peter Bálik .časopis .spoločnosť

Kanadský pesničkár Leonard Cohen zomrel minulý týždeň vo veku 82 rokov. Vďaka svojim piesňam tu však ostane navždy.

.týždeň

Nedominantná Dominika

.martin Mojžiš .časopis .spoločnosť

Doteraz najväčším úspechom Dominiky Cibulkovej bolo grandslamové finále, ktoré sa jej však nepodarilo vyhrať. Teraz vyhrala WTA Finals, ktorý je považovaný za piaty najvýznamnejší (hneď po grandslamoch) turnaj sezóny. Ďalšia méta je celkom jasná.

Autizmus: Prekričať sa k šťastiu

Autizmus: Prekričať sa k šťastiu

.anton Vydra .reportáže .spoločnosť

Dnes si pripomíname Svetový deň povedomia o autizme. Monotónne pohyby prerývané záchvatmi hnevu a nervozity, blúdivé pohľady, zmätená orientácia v rýchlom a príliš hlučnom svete – to je len zlomok z toho, ako žijú dospelí ľudia s autizmom.

.týždeň

Titul za rok nikam neujde

.denisa Gdovinová .časopis .spoločnosť

Čerstvý ambiciózny maturant, ktorý si vyberie cestu rebelanta a odmietne ísť hneď na vysokú školu, zväčša spôsobí rodinnú traumu. Fenomén „gap year” alebo ročná pauza je však už nezastaviteľným trendom. A nemusí predstavovať študijnú katastrofu.

Gajdoš, Dzurinda, a k tomu Gorila

Gajdoš, Dzurinda, a k tomu Gorila

.eva Čobejová .časopis .spoločnosť

Uplynulý týždeň zaujali na slovenskej politickej scéne dve tváre. Jedna z nich je pritom verejnosti neznáma a druhá je notoricky známa. To, že pritiahli verejnú pozornosť v podobnom čase, má svoju logiku. Marek Gajdoš a Mikuláš Dzurinda.