Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.spoločnosť
Marián Kočner: Veľmi zlý chlapec

Marián Kočner: Veľmi zlý chlapec

.eva Čobejová .názory .spoločnosť

Keď človek sleduje záznam z tej tlačovky, kde oproti desiatkam mikrofónov sedí vďaka ajurvéde výrazne schudnutý a omladený Marián Kočner v košeli posiatej značkami, má pocit, že sleduje televízny seriál. A pozerá ho už dlho.

.týždeň

Nobelovka pre Dylana

.peter Bálik .časopis .spoločnosť

Americkí fanúšikovia v týchto dňoch riešili, prečo Boba Dylana nebolo počas prvého koncertu na festivale Desert Trip vidno. Dnes tento legendárny americký pesničkár získal Nobelovu cenu za literatúru. Nech mu je odpustené.

Náš život s potkanmi

Náš život s potkanmi

.anton Vydra .časopis .spoločnosť

Istú rodinu v Belfaste potkany prinútili opustiť domov. Za dvadsaťštyri hodín ich doma napočítali devätnásť. Potkany však zažívajú zlaté časy aj na Slovensku.

Má šestnásť, vyškolil prostějovskú radnicu a stal sa mediálnou hviezdou

Má šestnásť, vyškolil prostějovskú radnicu a stal sa mediálnou hviezdou

.denisa Gdovinová .časopis .spoločnosť

Nie je veľa tínedžerov, ktorí si po večeroch študujú judikatúry a v právnych podnetoch im dá za pravdu aj ministerstvo vnútra. Kde pramení jeho nadšenie zvádzať boj proti systému a prečo naňho poslanci podali žalobu? Jakub Čech.

.týždeň

Koniec Bezručky

.denisa Gdovinová .filip Olšovský .časopis .spoločnosť

Narodilo sa v nej množstvo Bratislavčanov. Dnes ju necitlivo prerábajú, búrajú a robia z nej luxusné byty. Tradične smutný príbeh, pri ktorom ani tentoraz, našťastie, všetci nemlčia. Budova na Bezručovej si totiž stihla získať viacero zaujímavých obhajcov.

Vyzerá takto mierotvorca?

Vyzerá takto mierotvorca?

.marína Gálisová .časopis .spoločnosť

Nobelovský výbor opäť vyrobil škandál. Cenu za mier udelil kolumbijskému prezidentovi Juanovi Manuelovi Santosovi.

Otec kolonizátor

Otec kolonizátor

.michal Novota .časopis .spoločnosť

Elon Musk minulý týždeň v Mexiku predstavil veľkolepú víziu svojej spoločnosti SpaceX o kolonizovaní Marsu. Už dokázal, že vie sny meniť na skutočnosť. Podarí sa mu ten najväčší?

Natália teraz potrebuje pokoj

Natália teraz potrebuje pokoj

.andrej Bán .časopis .spoločnosť

Pred štvrťstoročím zakladal systém resocializácie na Slovensku. Dnes vedie dve terapeutické komunity, v Palárikove a pri Krupine, kde sa nachádza aj Natália z Čistého dňa. Naliehavo prosí, aby sme v jej prípade boli všetci zdržanliví. Ľubomír Gábriš.

Donald T. v Bratislave

Donald T. v Bratislave

.marína Gálisová .časopis .spoločnosť

Aj Európa má svojho Donalda T., ale na rozdiel od toho amerického už prezidentské kreslo má. Spoločné majú to, že aj on sa pokúša načúvať rozhnevaným masám. To je dnes potrebné. No nie je už neskoro?

Babiš, Zeman a doba postfaktická

Babiš, Zeman a doba postfaktická

.tomáš Klvaňa .časopis .spoločnosť

Parafrázujme Tolstého: Všichni slušní politici jsou si podobní, každý neslušný je neslušný svým způsobem. Pravda, mezi Andrejem Babišem a Milošem Zemanem je mnoho důležitých rozdílů. Ale...