Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.spoločnosť
Na najvyššej plošine

Na najvyššej plošine

.anton Vydra .denisa Gdovinová .klub .spoločnosť

V Bachledovej doline práve vzniká unikátny náučný drevený chodník, ktorý sa končí na 32-metrovej špirálovitej veži. Nie je to nič výnimočné. Je to už raz tak, že ľudia chcú všade vystúpiť vyššie, aby videli ďalej.

Za úspech v jazyku môže učiteľ

Za úspech v jazyku môže učiteľ

.júlia Mekyňová .promotion .spoločnosť

„Rýchlosť, akou si jazyk dostanete do hlavy, závisí od dobrého učiteľa a od času, ktorý ste učeniu ochotní venovať,“ hovorí predsedníčka Asociácie jazykových škôl SR a zakladateľka školy anglického jazyka The Bridge Klaudia Bednárová. Prezrádza, akými trikmi sa anglicky naučíte rýchlejšie.

.týždeň

Jazyk, ktorý sa na nič nehrá

.denisa Gdovinová .rozhovory .spoločnosť

Jednoducho, priamočiaro a bez zbytočne komplikovaných slov. Takto Zuzana Kolláriková prekladá náučné materiály do jazyka, ktorému ľahko porozumejú ľudia s mentálnym postihnutím. Takto im pomáha k samostatnosti.

Ich očami

Ich očami

.filip Olšovský .denisa Gdovinová .časopis .spoločnosť

Búrajú stereotyp, že pred kamerou musí stáť iba pekný moderátor s dobrou výslovnosťou. Aj na Islande, aj u nás testujú mentálne znevýhodnení ľudia svoje prezentačné schopnosti. A získavajú sebavedomie.

Nebo nad Bonapartem

Nebo nad Bonapartem

.michal Novota .časopis .spoločnosť

To nebo nad komplexom Bonaparte je plné svetelného smogu a v noci na ňom nevidno takmer žiadne hviezdy. A to je problém. Ako súvisia hviezdy s objektom, ktorému sa tento rok dostalo tak veľa pozornosti?

Slovenský žiak

Slovenský žiak

.martin Mojžiš .časopis .spoločnosť

Zverejnenie výsledkov testovania PISA 2015 vyvolalo v slovenských médiách vlnu komentárov. Niektorých rozumných, iných menej. Čo vlastne tieto výsledky hovoria o našich žiakoch a aké z toho plynie ponaučenie?

Vražda môjho syna

Vražda môjho syna

.anna Remiášová .stĺpčeky .spoločnosť

Spomienku na deň, keď mi zabili syna, sa už roky snažím vytesniť. Bolo to niečo strašné a hrozné. Ten, kto neprežil na vlastnej koži, že prišiel o dieťa, to nikdy nepochopí.

Ctihodný prezident Siekel

Ctihodný prezident Siekel

.eva Čobejová .časopis .spoločnosť

Slovenský olympijský výbor má nového prezidenta. Po sedemnástich rokoch opustil funkciu František Chmelár a nahradil ho podnikateľ Anton Siekel. Zvíťazil s obrovským náskokom. Akoby bol ideálnym kandidátom. Ale je?

Desivý svet mobbingu

Desivý svet mobbingu

.anton Vydra .časopis .spoločnosť

Šikanovanie na pracovisku je tichá realita, s ktorou sa stretáva čoraz viac ľudí. Jedni sú jeho strojcami, iní obeťami. Je tu aj mlčiaca väčšina, ktorá vytvára priestor pre aktivitu mobberov a bosserov. A všetkých ich spája jedno: strach.

Zuzana, ideš!

Zuzana, ideš!

.eva Čobejová .časopis .spoločnosť

Uplynulý týždeň bol určite nočnou morou pre svetaskúseného uznávaného diplomata Miroslava Lajčáka. Jeho prácne budovaný imidž konsenzuálneho politika bez veľkých škandálov, zato s veľkou budúcnosťou, sa rozsypal. Môže za to istá Zuzana Hlávková.