Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.spoločnosť
.týždeň

Pomoc online

.denisa Gdovinová .časopis .spoločnosť

Rozdiel medzi slovami akceptovať a prijať je nepatrný. Pre organizáciu Inštitút prijatia je však kľúčový. Nechcú človeka iba pasívne tolerovať, chcú vykročiť k nemu a prijať ho. A to všetko chatovaním cez internet.

.týždeň

Molekuly a Alpy

.časopis .spoločnosť

Grant v rámci projektu Talenty novej Európy využíva na spolufinancovanie štúdia na prestížnej zahraničnej univerzite. A popri štúdiu sa tam už od prvého ročníka venuje aj aktívnemu výskumu. Pavol Ondrisek.

.týždeň

Spurná: Nie sme sekta, ale ľudia plní lásky

.marek Vagovič .časopis .spoločnosť

Keby sme rozhovor po dvadsiatich minútach neukončili, zrejme by hovorila o láske, priateľstve a karme dodnes. „Nikomu neriadim život, ani mi nie je nikto zaviazaný,“ tvrdí Viera Spurná.

.týždeň

Ezoterika alebo sekta?

.marek Vagovič .časopis .spoločnosť

V prezidentskej kampani sa veľa hovorilo o údajnom vzťahu Andreja Kisku k scientológii ako možnom bezpečnostnom riziku. Keď má však obyčajný človek podozrenie, že jeho dieťa sa snaží zlanáriť nejaká sekta, úrady pred ním zatvárajú dvere.

.týždeň

Strach, zúfalstvo, smrť... ebola

.lukáš Krivošík .časopis .spoločnosť

Viac ako šesťsto ľudí zatiaľ od februára podľahlo v západnej Afrike najväčšej doposiaľ zaznamenanej epidémii, spôsobenej smrteľným vírusom ebola. Povery, neinformovanosť a nedostatočne vyvinuté zdravotné systémy sabotujú snahu dostať desivú nákazu pod kontrolu.

.týždeň

Neviditeľné deti

.časopis .spoločnosť

Zinka, Lujza a Jurko. Tri z deväťtisíc detí vo veku do siedmich rokov na Slovensku, ktoré majú viacnásobné postihnutie, mentálne aj fyzické. O  bolesti ich rodičov vieme toho málo. A pritom naliehavo potrebujú pomoc. Štát im ju zatiaľ neposkytuje.

.týždeň

Zelená žaba bude luxusná

.eva Čobejová .časopis .spoločnosť

Minulý týždeň došlo k dohode investora a pamiatkarov o obnove funkcionalistického Kúpaliska Zelená žaba v Trenčianskych Tepliciach. Investor, ktorý hrozil pre požiadavky pamiatkarov odchodom, začne s rekonštrukciou. Hovoríme s Denisom Haberlandom z Pamiatkového úradu SR, ktorý pripravoval posledné záväzné stanovisko pamiatkarov.

.týždeň

Smrť v balóne

.matej Gašparovič .časopis .spoločnosť

V roku 1985 sa mladá rodina zo Senice pokúsila ujsť z komunistického Československa na amatérsky vyrobenom balóne. Dobrodružná cesta, ktorá patrí medzi najpozoruhodnejšie pokusy o útek z totalitného štátu, nevyšla. Prežilo len dvojročné dievčatko.

.týždeň

Návrat domov

.kamila Straatsburg Sajmerová .časopis .spoločnosť

Mimo územia Slovenka žije veľa Slovákov, ktorí uvažujú o návrate domov. Je to ilúzia či realita? Prinášame jednu úvahu tohto typu.

.týždeň

Hlad ako superliek budúcnosti?

.eva Borušovičová .časopis .spoločnosť

Liečebné hladovanie ako terapeutická metóda znamená, že 10, 20 alebo až 40 dní pijete iba vodu. Žiadne jedlo, žiadne šťavy, len voda a pohyb. Výsledkom je ozdravený a výkonnejší organizmus. Príliš jednoduché, aby to fungovalo?