Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.príbeh
.týždeň

Ako ma zachránili

.martin Mojžiš .klub .príbeh

Keď nejde novinár za reportážou, musí prísť reportáž za novinárom. Neviem, či to platí všeobecne, no mne sa to stalo. A musel som uznať, že ide o zaujímavý a vzrušujúci žáner. V tomto konkrétnom prípade aj s mierne bulvárnou príchuťou, čo nemusí byť nevyhnutne na škodu.

Do bunkrov

Do bunkrov

.michal Novota .časopis .príbeh

Francúzi mali svoju Maginotovu obrannú líniu, my máme našu Petržalskú. Vďaka nadšencom sa vysekáva z krovín a sľubuje pravý zážitok.

.týždeň

Vianočná rozprávka

.daniel Pastirčák .časopis .príbeh

Dávno, keď ešte nebolo nič, ani priestor, ani čas, Veľký Kresliar nakreslil vesmír. Vo vetre, ktorý mu vanul mysľou, zachytil najľahšie zo všetkých pierok – pierko, ktoré nevážilo nič. Namočil hrot pierka sám do seba.

.týždeň

Jar v Mauthausene

.lukáš Krivošík .časopis .príbeh

Dnes 92-ročný Marek Celláry z Prievidze strávil posledné mesiace druhej svetovej vojny v nacistickom koncentračnom tábore Mauthausen. Až teraz sa však rozhodol prvýkrát rozpovedať svoj príbeh širšej verejnosti.

.týždeň

Ľuba

.časopis .príbeh

S Ľubou Heinzlovou ma zoznámil jeden náš spoločný priateľ s tým, že ju zaujíma film a že by možno mohla písať do .týždňa. Bol som skeptický. Ľuba totiž bola trochu divná. Málo komunikatívna, hoci zjavne veľmi inteligentná. A veľmi mladá. To je smrtiaca kombinácia, ktorej výsledkom bývajú nečitateľné, pseudo-odborné, bežným konzumentom (filmového) umenia pohŕdajúce litánie.

.týždeň

Cudzincom vo vlastnej kultúre

.ľuba Heinzlová .časopis .príbeh

Vždy som bola zvláštne dieťa. Nevedela som sa hrať s rovesníkmi, nechápala som spoločenské konvencie, neznášala som zmeny, mala som svoje bizarné záujmy. Ľudia si moju odlišnosť vysvetľovali rôzne. Niektorí si mysleli, že sa na mne podpísala neprítomnosť otca, iní obviňovali moju mamu, že ma zle vychováva. Ako sa však ukázalo pred pár mesiacmi, v mojich dvadsiatich štyroch, všetci sa mýlili. Mám Aspergerov syndróm, vývojovú poruchu, ktorá sa prejavuje narušením v oblasti komunikácie, sociálnej interakcie a predstavivosti.

  •