Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.komentár týždňa
Mimo bubliny

Mimo bubliny

.dalibor Roháč .slovensko .komentár týždňa 23.04.2017

Zúčastnil som sa na besedách o populizme so študentmi na troch univerzitách v stredozápadnom štáte Ohio, čo bolo kedysi jedno z najvýznamnejších centier slovenskej imigrácie.

Putin a Trump

Putin a Trump

.peter Zajac .slovensko .komentár týždňa 16.04.2017

Po parlamentných voľbách v decembri 2011, v ktorých stratilo Jednotné Rusko Vladimíra Putina ústavnú väčšinu, došlo k mohutným masovým protestom. A protesty sa v Rusku objavili aj dnes.

Sýria: Lepšie ako nikdy

Sýria: Lepšie ako nikdy

.dalibor Roháč .slovensko .komentár týždňa 10.04.2017

Donald Trump prijal svoje najvýznamnejšie zahraničnopolitické rozhodnutie od nástupu do funkcie. A nech si o ňom myslíme čokoľvek, tento krok možno len oceniť.

Hra o Európsku úniu

Hra o Európsku úniu

.peter Zajac .slovensko .komentár týždňa 03.04.2017

V posledných týždňoch sa nahromadili tri udalosti, ktoré zdanlivo nesúvisia: rušenie Mečiarových amnestií, 60. výročie podpísania Rímskych zmlúv a oficiálne začatie rokovaní o odchode Spojeného kráľovstva z EÚ.

Čo prinesie Európe brexit?

Čo prinesie Európe brexit?

.dalibor Roháč .ekonomika .komentár týždňa 26.03.2017

Včera poslala Theresa May Donaldovi Tuskovi list, v ktorom mu oznámila, že Spojené kráľovstvo odchádza z EÚ. Tým sa začínajú rokovania o britskom odchode.

Čo je v hre

Čo je v hre

.peter Zajac .slovensko .komentár týždňa 19.03.2017

Vyhlásenie ústavných právnikov za zrušenie Mečiarových amnestií, mohutná podpisová akcia, postoj 63 percent verejnosti, frustrovanej rozkrádaním štátu – a dejú sa veci.

O čo ide v Bielom dome?

O čo ide v Bielom dome?

.dalibor Roháč .slovensko .komentár týždňa 12.03.2017

V denníku Wall Street Journal vyšiel komentár o medzinárodnom obchode od Petra Navarra, poradcu amerického prezidenta Donalda Trumpa. Čo je na ňom zaujímavé?

Rok po voľbách

Rok po voľbách

.peter Zajac .slovensko .komentár týždňa 05.03.2017

Výsledky parlamentných volieb z 5. marca 2016 priniesli veľké prekvapenia a ešte väčšie ilúzie. Tou najväčšou bola legenda o nevyhnutnosti vstúpiť do koalície so Smerom.

Európa vyzbrojená po zuby?

Európa vyzbrojená po zuby?

.dalibor Roháč .slovensko .komentár týždňa 26.02.2017

Refrén o tom, že Európania by sa mali viac starať o obranu, je stálicou transatlantických vzťahov. Frustráciu zdieľali všetky americké vlády – a právom.

Nemecká voľba

Nemecká voľba

.peter Zajac .slovensko .komentár týždňa 19.02.2017

Výsledky politického barometra televízie ZDF rozdali koncom minulého týždňa nemecké predvolebné karty. Ich výsledky už zahrnujú Schulzov raketový nástup a vzostup jeho SPD.