Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.iný pohľad
Britská imigračná obsesia

Britská imigračná obsesia

.dalibor Roháč .stĺpčeky .iný pohľad 18.09.2017

Chcete nahnevať britského euroskeptika? Povedzte mu, že referendum o brexite bolo v skutočnosti o imigrácii. Nie, odprskne, išlo predsa o suverenitu a kontrolu nad vlastnými zákonmi!

Diskusie v Jackson Hole

Diskusie v Jackson Hole

.ján Tóth .stĺpčeky .iný pohľad 10.09.2017

Na konci prázdnin sa vždy koná najznámejšie stretnutie centrálnych bankárov s akademickými ekonómami – boli sme znovu v americkom Jackson Hole.

Proč se ve vlaku nepoutáme?

Proč se ve vlaku nepoutáme?

.mojmír Hampl .stĺpčeky .iný pohľad 03.09.2017

O spontánním vzniku pravidel chování či jejich záměrné tvorbě shora jsem na tomto místě již nejednou psal. A také o tom, že nesamozřejmé věci bereme často jako automaticky dané. Souvisí to.

Spoločný trh odtiaľ-potiaľ

Spoločný trh odtiaľ-potiaľ

.juraj Karpiš .stĺpčeky .iný pohľad 27.08.2017

Nacionálni populisti ohrozujú v Európe slobodu pohybu osôb. Lenže aj socialistickí populisti ohrozujú slobodu – v najnovšom prípade slobodu pohybu tovarov a služieb.

Mucha v pisoári

Mucha v pisoári

.ján Oravec .ekonomika .iný pohľad 21.08.2017

Na úvod otázka, na ktorú vie odpovedať len pánska časť čitateľov: Všimli ste si už niekedy pri návšteve verejnej toalety muchu v pisoári? Ak áno, vedzte, že tam nebola len náhodou.

Babiše dohnala minulost

Babiše dohnala minulost

.tomáš Němeček .stĺpčeky .iný pohľad 13.08.2017

Do českých parlamentních voleb zbývají dva měsíce a očekávaný vítěz Andrej Babiš má problém: policie minulý čtvrtek požádala sněmovnu o jeho vydání. To je průlomová zpráva.

Ako sa nezadláviť eurofondmi

Ako sa nezadláviť eurofondmi

.dalibor Roháč .ekonomika .iný pohľad 06.08.2017

Minulý rok bol Richard Sulík kritizovaný za svoj výrok o tom, že „eurofondy priniesli na Slovensko korupciu.“ Čo k tomu povedal aktuálny škandál?

Mýlil som sa

Mýlil som sa

.juraj Karpiš .stĺpčeky .iný pohľad 30.07.2017

Grécko sa vrátilo na dlhopisové trhy. V prvej emisii od roku 2014 získalo 3 miliardy eur. Predaj cenných papierov bez investičného ratingu pritom pritiahol dopyt až 6,5 miliardy eur. Čo to znamená?

Macronovi sa kráti čas

Macronovi sa kráti čas

.dalibor Roháč .stĺpčeky .iný pohľad 23.07.2017

Predstavte si francúzskeho prezidenta, ktorý vyhral sľubmi radikálnych reforiem. Nasleduje však séria štrajkov i kritika zvnútra vlastnej strany. Napokon prezident reformné snahy vzdá. Fikcia?

Päť rokov svetového úspechu

Päť rokov svetového úspechu

.ján Tóth .ekonomika .iný pohľad 17.07.2017

Predminulý týždeň sa konala konferencia MMF, zameraná na náš región, s priliehavým názvom: Ako znova zrýchliť dobiehanie životnej úrovne. Naše tempo rastu totiž spadlo od prepuknutia krízy o polovicu.