Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.fenomén
.týždeň

Slabšia sezóna

.časopis .fenomén 29.09.2007

Literárna cena Anasoft litera sa udeľuje raz ročne za najlepšie pôvodné slovenské prozaické literárne dielo knižne vydané v predchádzajúcom roku. Organizátorom ceny je občianske združenie Ars litera, exkluzívnym partnerom a sponzorom Anasoft APR, s. r. o.

.týždeň

McDiabol ®

.časopis .fenomén 22.09.2007

Z agentúrnej správy: „Viac ako šesťtisíc ľudí vyšlo do ulíc, aby sa zúčastnili na protestoch proti návšteve amerického prezidenta Georgea W. Busha. Protesty sa zmenili na násilné po tom, ako demonštranti rozbili sklá na reštaurácii McDonald

.týždeň

Nezdravé môže byť stravovanie, nie jedlo

.časopis .fenomén 22.09.2007

Rozhovor s Jozefom Kerekrétym, audítorom v potravinárstve.

.týždeň

Môžete sa dostať vyššie, otázne je pokiaľ

.časopis .fenomén 22.09.2007

Rozhovor s Jozefom Sivákom, pracovníkom spoločnosti McDonald

.týždeň

Umelec a profesionál

.časopis .fenomén 15.09.2007

Pavarotti bol výnimočný spevák. Mal som tú česť zoznámiť sa s ním osobne v roku 1992 na jeho speváckej súťaži. Na konci tejto súťaže nám povedal, že umenie operného speváka nespočíva v tom, že na súťaži či na koncerte zaspieva dve-tri árie.

.týždeň

Big P

.časopis .fenomén 15.09.2007

Desať dní pred tridsiatym výročím úmrtia Márie Callasovej prišla z talianskej Modeny smutná správa. Skonal Luciano Pavarotti. Kladiem si otázku: možno obe mená vysloviť jedným dychom? Môj pocit je áno.

.týždeň

Vincero!

.časopis .fenomén 15.09.2007

Zopár talianskych denníkov, ktoré vyšli deň po Pavarottiho smrti, si určite odložím k (už zažltnutým) Pravdám a Smenám z augusta 68 a z novembra 89. Chcem si zachovať možnosť fyzicky sa cez ne v budúcnosti dotknúť toho, čo Taliansko zažilo pri tejto smutnej príležitosti.

.týždeň

Nessun dorma!

.časopis .fenomén 15.09.2007

Nikto nespí. Umrel Luciano Pavarotti.K počúvaniu opier ma priviedol otec. Ako malému chlapcovi mi na dlhých prechádzkach rozprával obsahy slávnych opier. Príbeh Fausta, Margaréty a Mefista som spoznal najprv cez Charlesa Gounoda, až neskôr cez Johanna W. Goetheho.

.týždeň

Addio, Luciano...

.časopis .fenomén 15.09.2007

V spravodajstve a nekrológoch sme sa rozlúčili s Lucianom Pavarottim príslovečne po slovensky: povrchne a s podtextom, že opera je pre nás čosi ako exotický folklór, ktorý sa síce patrí „európansky“ rešpektovať, ale ktorý „nám môže byť ukradnutý“.