Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.biznis príbeh
.týždeň

Sieť proti nervozite

.filip Olšovský .časopis .biznis príbeh

Počet ľudí s inteligentným telefónom rastie obrovským tempom. Mobily sú čoraz rýchlejšie, majú viac funkcií a farieb. No o to častejšie ich treba nabíjať. V budúcnosti by to nemusel byť až taký problém.

.týždeň

Pracovať pre NATO je veľká prestíž

.časopis .biznis príbeh

Nie je na Slovensku veľa firiem, ktoré dodávajú služby a technológie pre NATO. Aliter Technologies je jednou z nich.

.týždeň

Pravá India na Slovensku

.denisa Gdovinová .časopis .biznis príbeh

Indická reštaurácia v centre Bratislavy si ako podtitul píše „autentická“. Indický majiteľ, indický šéfkuchár, pravé indické prísady a k tomu aj indická hudba a prostredie. A ešte aj indický názov Ashoka.

.týždeň

Čerstvá káva vďaka Barbore a Zuzane

.elena Akácsová .časopis .biznis príbeh

Ako sa stane, že sa hydrogeológ s dobre našliapnutou vedeckou a pedagogickou kariérou stane pražiarom kávy a kaviarnikom? Tak, že sa ožení do Banskej Bystrice a pre každého tamojšieho zamestnávateľa vo fachu je overeducated.

.týždeň

Cestovka pre deti

.denisa Gdovinová .časopis .biznis príbeh

Školy v prírode nemusia organizovať iba panie učiteľky. Ubytovanie, stravu, a dokonca aj program s animátormi si môžete objednať aj v detskej cestovnej kancelárii Slniečko. Tá zabezpečí ročne all inclusive pre viac ako desaťtisíc detí.

.týždeň

Alibaba v New Yorku

.denisa Gdovinová .časopis .biznis príbeh

Najväčší čínsky internetový predajca expandoval do sveta. Vstup Alibabu na newyorskú burzu bol ekonómami ostro sledovaný a splnil všetky prehnané očakávania. Alibaba prelomil rekordy.

.týždeň

Otcovia oblohy

.denisa Gdovinová .časopis .biznis príbeh

Viper SD-4 je ultraľahké lietadlo vyrobené v prešovskej firme Tomark. Napriek tomu, že jeho názov znamená v anglickom preklade „zmija“, podobá sa svojou eleganciou skôr na kovovú vážku.

.týždeň

Neutiecť z mestečka

.denisa Gdovinová .časopis .biznis príbeh

Rozvíjať kultúru v regiónoch nie je ľahká úloha. Bardejov má však šťastie na ľudí, ktorí sa o to neúnavne snažia. Medzi nimi je aj dizajnér Peter Javorík, ktorý neznáša mestské nástenky, obalené do červeného plátna.

.týždeň

Rodinná jedáleň

.denisa Gdovinová .časopis .biznis príbeh

Všetci si pamätáme školské jedálne z detstva, plné hliníkových príborov a zamračených kuchárok. V rodinnej jedálni u Lenky si však potrpia na príjemné prostredie. Jej zamestnancom sa vraj lepšie pracuje, lebo sa majú neustále na čom smiať.

.týždeň

K lietaniu treba mať úctu

.lukáš Krivošík .časopis .biznis príbeh

Česká spoločnosť ABS Jets poskytuje biznis lety komfortnými lietadlami pre solventnú klientelu z Prahy i Bratislavy. Avšak jej generálny riaditeľ Vladimír Peták chce ukázať aj za hranicami Česka a Slovenska, že „východný“ pôvod nemusí znamenať pochybnú kvalitu.

  • 1
  • 1. stránka z 8
  • 2
  • 3
  • 6
  • 7
  • 8