Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Šimon Jeseňák
.šimon Jeseňák
Píše o domácej politike. V živote ho bavia len dve veci: thrash metal a politika. Politika je pre neho nádherný šport pre tých najtvrdších chlapov. Ten zápas sa často krát odohráva v zákulisí, bojuje sa v ňom všetkými prostriedkami. Kolega mu nedávno poradil, že by mal čítať viac beletrie. Po troch neúspešných pokusoch o jej čítanie, ktoré boli spojené s rýchlym zaspaním sa radšej vrátil späť k Robertovi Nozickovi a diele Anarachy, State and Utopia. Často krát dostáva prudké alergické reakcie na slová o tom, že za nás štát niečo vyrieši. Všetok voľný čas a často krát aj peniaze dáva na koncerty, hudbu a benzín do motorky.
.posledné
Miroslav Kollár: Považovať Matoviča za šaša je fatálna chyba

Miroslav Kollár: Považovať Matoviča za šaša je fatálna chyba

.šimon Jeseňák .rozhovory

Miroslav Kollár zo strany Za ľudí ako jediný koaličný poslanec nepodpísal koaličnú zmluvu. Za programové vyhlásenie vlády však hlasovať bude, i keď má problém s viacerými bodmi. V rozhovore hovorí o tom, či sa bude uchádzať o post predsedu strany Za ľudí.

Jediný chlap koalície je žena

Jediný chlap koalície je žena

.šimon Jeseňák .názory

Programové vyhlásenie vlády v oblasti zdravotníctva má etatistické pasáže, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani Smer-SD. Kryptokomunisti môžu blednúť závisťou. Toľko štátu ako je v programovom vyhlásení tejto vlády nenavrhoval ani Fico.

Jana Cigániková: Minister nedodržal sľub. Za programové vyhlásenie nezahlasujem

Jana Cigániková: Minister nedodržal sľub. Za programové vyhlásenie nezahlasujem

.šimon Jeseňák .rozhovory

Predsedníčka zdravotníckeho výboru Jana Cigániková v rozhovore hovorí o vplyve odborov a lobistov aj o tom, kto reálne riadi ministerstvo. Šéf rezortu Marek Krajčí jej sľúbil, že v PVV nebude snaha o zavedenie unitárneho systému zdravotného poistenia. Napriek jeho sľubu sa tam tento bod dostal.

Téma .týždňa: Včera bolo neskoro

Téma .týždňa: Včera bolo neskoro

.štefan Hríb .marína Gálisová .šimon Jeseňák .michal Oláh .témy

Najhoršie problémy Slovenska v dnešnej kríze nie sú výsledkom pandémie. Ona ich len zvýraznila. Desaťročia sa tu žilo na dlh, pestovali sa ekonomické i sociálne mýty, neriešili sa ťažkosti ľudí. Korona nám za to len zrýchlene a brutálne vystavuje účet. Skúsime s tým ešte niečo urobiť?

Alojz Hlina: Aká je budúcnosť KDH?
46:23

Alojz Hlina: Aká je budúcnosť KDH?

.šimon Jeseňák .slovensko

Expredseda Alojz Hlina viac ako mesiac po voľbách o tom, prečo sa KDH nedostalo do parlamentu a či táto najstaršia strana prežije ďalšie 4 roky mimo parlamentu.

.diskusia: Čaká Slovensko krach?
36:39

.diskusia: Čaká Slovensko krach?

.šimon Jeseňák .ekonomika

S predsedom finančného výboru NR SR Mariánom Viskupičom (SaS) o tom, či a kedy otvoríme ekonomiku a o tom, ako splatíme dlhy, ktoré naakumulujeme počas krízy a z čoho a dokedy tie dlhy splatíme.

Exit strategy: Ako von?

Exit strategy: Ako von?

.marína Gálisová .šimon Jeseňák .michal Magušin .témy

Sme v kľúčovom momente. Akokoľvek vyzerajú štatistické krivky, väčšina krajín si musela uvedomiť, že dlhodobé obmedzenia majú kruté dopady – práve na zdravie a životy obyvateľov.

Richard Sulík: Očakávam bankroty a zníženie životnej úrovne

Richard Sulík: Očakávam bankroty a zníženie životnej úrovne

.šimon Jeseňák .rozhovory

Minister hospodárstva Richard Sulík zásadne nesúhlasí s lockdownom krajiny, ktorý by mal devastačné následky na našu ekonomiku. Tento krok s ním premiér vôbec nekonzultoval.

.týždeň

Hackni sa!

.šimon Jeseňák .spoločnosť

Takmer po dvadsiatich rokoch napísal Juraj Bednár, priekopník biohackingu v Československu, svoju druhú knihu. Väčšina ľudí má dnes viac voľna, a tak odporúčam dve knihy, ktoré môžu čitateľa posunúť dopredu  asi ako Platónovo podobenstvo o jaskyni: prvá je kniha Róberta Chovanckuliaka Pokrok bez povolenia a druhá kniha je práve Bednárova HACKNI SA! 

Vypnúť rozum a krajinu

Vypnúť rozum a krajinu

.martin Mojžiš .šimon Jeseňák .témy

Na Slovensko dorazil koronavírus zdanlivo v najhoršom možnom čase – keď sme jednu vládu už nemali a druhú ešte nemali. Napriek tomu sme začiatok krízy zvládli dobre. Marec priniesol dve skutočnosti rozhodujúce z hľadiska ďalšieho vývoja: Matovič má vládu a vláda má Matoviča.