Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Milo Hasala
.milo Hasala
Ako študent gymnázia Jura Hronca je členom novovznikajúcej redakcie .týždňa určenej pre mladých. Vyrástol na .týždni a diskusiách pod lampou, ktoré nasával už s materským mliekom. Je vášnivým čitateľom a pisateľom poézie, v ktorých nachádza potrebný dotyk s krásou a duchovnom. Vo voľnom čase hrá stolný tenis, takže sa nenechá len tak odpinkať a rád chodí na ryby. Nikdy sa nevyhýba podnetnej diskusii, či už o politike, literatúre, alebo aj športe.
.posledné
.mladí: Čím bola pre nás Zuzana Čaputová

.mladí: Čím bola pre nás Zuzana Čaputová

.milo Hasala .mladi 11.06.2024

V sobotu prebehne inaugurácia novozvoleného prezidenta Petra Pellegriniho. Symbolicky sa tak skončí päťročné obdobie, v ktorom túto funkciu zastávala Zuzana Čaputová, ktorá sa stala neoddeliteľnou súčasťou našej spoločensko-politickej scény. Bola dôležitým symbolom Slovenska s nezastupiteľným postavením, a to hneď v niekoľkých kľúčových oblastiach.

.mladí: Nastavené zrkadlá, alebo spája nás len hokej?

.mladí: Nastavené zrkadlá, alebo spája nás len hokej?

.milo Hasala .mladi 26.05.2024

Rozdelenie a stigmatizácia nám, ako sa ukazuje, poriadne prerastá cez hlavu. Pestujeme si ich dôkladne už niekoľko rokov a za ten čas stihli dokonca aj zľudovieť. Táto skutočnosť nielenže prehlbuje nenávisť a veci z nej vyplývajúce, rovnako však tvorí atmosféru vyháňajúcu nastupujúcu generáciu čo najďalej zo Slovenska.

.mladí: Aký prezident, taký právny štát

.mladí: Aký prezident, taký právny štát

.milo Hasala .mladi 30.04.2024

Slovensko si zvolilo nového prezidenta. Hlava štátu má mnoho významných kompetencií, využívaním ktorých sa dokáže zapájať nielen do formovania zahraničnej, ale aj vnútroštátnej politiky, medzi iným aj v oblasti súdnictva a spravodlivosti. Zdá sa, že nezávislosť ďalšieho článku v krehkom systéme bŕzd a protiváh môže byť po výsledku prezidentských volieb ohrozená.

.mladí: Ďakujeme, pán Korčok

.mladí: Ďakujeme, pán Korčok

.milo Hasala .mladi 07.04.2024

Vyhral Peter Pellegrini. Áno, slušnosť a kompetentnosť teraz prehráva - a zdá sa, že na Slovensku tradične. Ivan Korčok sa o ne pokúsil a ukázal, že boj o demokratické hodnoty je nevyhnutný, nech dopadne akokoľvek.

.mladí: Prišlo na lámanie chleba, príde aj na lámanie palíc?

.mladí: Prišlo na lámanie chleba, príde aj na lámanie palíc?

.milo Hasala .mladi 30.03.2024

Slovensko stojí pred druhým kolom prezidentských volieb. Snáď už ani nie je nutné opakovať, čo všetko je v hre, počnúc zahraničnopolitickým smerovaním, až po rovnováhu moci. Po pol roku staronovej vlády môže prísť konečne k bodu zlomu. Ak nie, obávam sa, že predčasne zlomených palíc, najmä čo sa mladých týka, výrazne pribudne. A to by bola hrozná škoda.

Študent Milo Hasala: Verejný záujem nám veľa nehovorí

Študent Milo Hasala: Verejný záujem nám veľa nehovorí

.milo Hasala .spoločnosť .téma 15.03.2024

Každú novú generáciu definuje doba a prostredie, v ktorom dostáva priestor rozvíjať sa. Tú moju zásadným spôsobom ovplyvnili dva kľúčové faktory. Boli sme, ako vôbec prvá generácia, formovaní v krajine patriacej do civilizačného Západu a zároveň od narodenia zžitý so svetom internetu a sociálnych sietí. Postupne sa nám ukazuje, že vyrastanie so slobodou nie je tak bezstarostné, ako by sa mohlo zdať.

.mladí: Táži se, zda ta zem, je vskutku mojí zemí

.mladí: Táži se, zda ta zem, je vskutku mojí zemí

.milo Hasala .mladi 03.03.2024

Zdá sa, že báseň Karla Kryla, ktorú napísal počas normalizácie v exile, je svojím motívom aj 34 rokov po revolúcii stále aktuálna. Dnes opäť pre mnohých vyvstáva otázka, čo nás s vlastnou krajinou ešte spája. Vo chvíli skepsy sa nám príhodne prihovára svojím dielom legendárny pesničkár a básnik, hoci práve v týchto dňoch si pripomíname už tridsiate výročie, odkedy nie je medzi nami.

.mladí: Bezmoc mocných

.mladí: Bezmoc mocných

.milo Hasala .mladi 21.02.2024

Čím to je, že mladý človek, zdanlivo bezmocný, dokáže zohrať tak dejinne významnú úlohu? Mladícky zápal pre pravdu a spravodlivosť či túžba po slobode môžu byť zrejme takými silnými zbraňami, že dokážu meniť režimy a vlády. Naposledy nám to ukázali Ján Kuciak spolu s jeho snúbenicou Martinou Kušnírovou. Opäť nám pripomenul, ako veľmi zraniteľná môže byť moc, konfrontovaná odvážnym mladým človekom.

.mladí: Neberte nám Mira Šatana

.mladí: Neberte nám Mira Šatana

.milo Hasala .mladi 13.02.2024

Celá moja generácia chlapcov na ňom vyrástla. Bol pre nás pánom Bohom, ako na ľade s hokejkou, tak aj neskôr v role prezidenta SZĽH. Dnes si už taký istý nie som. Po svojich rozhodnutiach a stanoviskách z posledných rokov sa mi môj detský vzor akosi vzďaľuje.

Mladí .týždňa: Štvrtá fáza národného obrodenia

Mladí .týždňa: Štvrtá fáza národného obrodenia

.milo Hasala .mladi 06.02.2024

Je to nevídané, no zdá sa, že Slovensko po skoro dvesto ročnej pauze nadviazalo vďaka svojim politickým elitám na hnutia národného obrodenia. Samozrejme, svojskou formou poňaté prichádzajú s novými špecifikami a cieľmi, ktorými chcú pozdvihnúť zúbožený národ.

  • 1
  • 1. stránka z 2
  • 2