Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Gabriela Sedmáková
.gabriela Sedmáková
Na Trinity College v Dubline študuje Klasické štúdiá a Anglickú literatúru, ktoré rozvíjajú jej lásku k antike, starovekým mýtom a hlavne histórii. Rada spieva, hrá na klavíri, kreslí, ale najradšej zo všetkého píše. V poézii portrétuje nostalgické známo a snaží sa poetizovať život bratislavských predmestí, v občasnej próze rada experimentuje s vnútorným rozpoložením charakterov a v novinárstve sa venuje najmä politickým a sociálnym témam. Kultúru si najradšej užíva v divadle či filharmónii, čo potom balansuje zabávaním sa pri seriáloch s absurdným humorom a hroznými špeciálnymi efektami. Môžete ju nájsť v kadejakých zastrčených bratislavských kaviarňach s dvojitým pressom a dobrou knihou v ruke.
.posledné
.mladí: Schválená novela Trestného zákona ešte naznamená koniec

.mladí: Schválená novela Trestného zákona ešte naznamená koniec

.gabriela Sedmáková .mladi 11.02.2024

Posledné mesiace a predovšetkým posledné dni boli neľahkým bojom časti našej spoločnosti o svet, v ktorom slušnosť, právo a spravodlivosť zachovajú významy, aké mali doteraz. Schválením novely Trestného zákona utŕžila nádej mnohých Slovákov a Sloveniek na lepší život v našej krajine bolestivú facku. A hoci sa môže zdať, akoby boj, ktorý trval mesiace zrazu švihom biča skončil, nechajúc krvavú ranu, nie je tomu tak. Zápas o budúcnosť Slovenska pokračuje.

Volebný rok v USA: Držte si klobúky, nastal čas primárok!

Volebný rok v USA: Držte si klobúky, nastal čas primárok!

.gabriela Sedmáková .mladi 03.02.2024

Zatiaľ čo sa väčšina Slovenska zaoberá marcovými voľbami na post prezidenta, zvyšok sveta upína pohľad na Spojené štáty, kde sa tento rok tiež bude voliť nová hlava štátu. Veľkú pozornosť lákajú predovšetkým posledné republikánske primárky, ktoré už tradične odštartovala Iowa 15. januára a osem dní za ňou prebehli ďalšie v New Hampshire. Ako tieto primárky dopadli, čo ich výsledky znamenajú a čo nás pred novembrovými voľbami v USA ešte čaká?

Táto krajina nie je pre mladých – vysokoškoláci

Táto krajina nie je pre mladých – vysokoškoláci

.gabriela Sedmáková .mladi 27.01.2024

Čo si naozaj myslia mladí o spoločensko-politickom dianí na Slovensku a v zahraničí? O spravodlivosti, voľbách, dezinformáciách, ale aj o občianstve, protestoch a semaforoch sme diskutovali s mladými stredoškolákmi a vyskoškolákmi z rôznych kútov Slovenska. Otázku Gabriely Sedmákovej, či je Slovensko krajinou pre mladých, v pilotnom diele tejto relácie zodpovedajú Emma Vičanová, Tereza Kravecová a Šimon Podešva.

Protesty ako safe space alebo od Dublinu k Dunaju

Protesty ako safe space alebo od Dublinu k Dunaju

.gabriela Sedmáková .mladi 22.01.2024

Od čias protestov Za slušné Slovensko téma slušnosti naďalej rezonuje a delí spoločnosť na tých, ktorí sa vedia hnevať slušne, a tých, ktorí to nedokážu. Akú rolu však slušnosť zohráva vo vnútri davu – aký je vďaka nej zážitok z protestov? A aký je hnev mladšej generácie, ktorá dnes tvorí nemalú časť protestujúcich?

Mladá redakcia .týždňa štartuje, držte sa!

Mladá redakcia .týždňa štartuje, držte sa!

.gabriela Sedmáková .mladi 19.01.2024

Mladá redakcia v .týždni sa rodila postupne — začala jednou stážistkou a rástla ďalej vďaka ďalším členom, ktorí sa časom pridávali.

  •