Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Scholz verí, že ciele Parížskej klimatickej dohody je možné splniť

.tasr .svet

Nemecký kancelár Olaf Scholz verí, že ciele, ku ktorým sa v parížskej klimatickej dohode z roku 2015 zaviazali takmer všetky krajiny, môžu byť splnené.

Scholz verí, že ciele Parížskej klimatickej dohody je možné splniť SITA/AP Photo/Markus Schreiber

uviedol to vo štvrtok v Berlíne, informuje TASR podľa správy agentúry DPA.

„Myslím si, že musíme mať ambíciu urobiť všetko, čo je v našich silách, aby sa to podarilo,“ povedal Scholz. Dodal, že schúliť sa do kúta a plakať nie je alternatívou. 

V parížskej klimatickej dohode z roku 2015 sa krajiny zaviazali, že obmedzia globálne otepľovanie výrazne pod dva stupne Celzia, a ak je to možné maximálne na 1,5 stupňa Celzia voči hodnotám z predindustriálneho obdobia.

Scholz povedal, že na dosiahnutie stanovených cieľov bude potrebné neuveriteľné tempo. „Raz som to skúsil vyriešiť. Musíme zvládnuť postaviť 40 futbalových ihrísk solárnych elektrární denne. Musíme postaviť tisíce kilometrov elektrického vedenia,“ priblížil. To je podľa neho jediný spôsob, ako plne prijať elektromobilitu. 

Ak si predplatíte tlačený .týždeň na ďalší rok, pomôžete nám prežiť a robiť to, čo vieme. Vopred ďakujeme. 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite