Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Model E.T. mimozemšťana vydražili za 2,6 milióna dolárov

.tasr .svet

Originálny pohyblivý model E.T. mimozemšťana, ktorý využil režisér Steven Spielberg v rovnomennom sci-fi filme z roku 1982, vydražili za 2,6 milióna dolárov. Informovala o tom v pondelok agentúra AFP.

Model E.T. mimozemšťana vydražili za 2,6 milióna dolárov Luke Rauscher/wkipedia

animatronická bábka slávneho mimozenšťana má 85 mechanických kĺbov, vďaka ktorým sa na nej hýbe takmer všetko: od očí a krku až po charakteristický svetielkujúci prst.

V rámci rozsiahlej aukcie, ktorú počas uplynulého víkendu zorganizoval v kalifornskom Beverly Hill miestny aukčný dom Julien's Auctions v spolupráci so spoločnosťou Turner Classic Movies, sa predalo viac než 1300 rôznorodých filmových artefaktov.

Hlavným ťahákom dražby však bola spomínaná bábka zo Spielbergovej snímky E.T. – Mimozemšťan, ktorá bola vytvorená ešte predtým, než sa začali vo filmoch vo veľkom využívať počítačmi generované efekty.

Na víkendovej dvojdňovej megaaukcii vydražili za 125 000 dolárov aj mimozemšťanovu maketu, zatiaľ čo bicykle z toho istého filmu dosiahli cenu 115 000 dolárov.

Medzi draženými filmovými artefaktmi bola aj metla Nimbus 2000 z filmovej série Harry Potter, ktorej predajná cena sa vyšplhala na 128 000 dolárov. Mojžišova palica zo snímky Desať Božích prikázaní (1956) sa predala za 448 000 dolárov.

Ak si predplatíte tlačený .týždeň na ďalší rok, pomôžete nám prežiť a robiť to, čo vieme. Vopred ďakujeme. 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite