Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Putin podpísal dekrét o zvýšení počtu vojakov v armáde

.tasr .svet

Ruský prezident Vladimir Putin vo štvrtok podpísal dekrét, ktorým sa má navýšiť počet členov ozbrojených síl z 1,9 milióna na 2,04 milióna. Nariadenie vstúpi do platnosti 1. januára 2023, informuje TASR na základe správy agentúry Reuters.

Putin podpísal dekrét o zvýšení počtu vojakov v armáde Mikhail Klimentyev, Sputnik

na základe dekrétu sa zvýši aj počet vojakov o 137.000 na 1,15 milióna. Putin naposledy zvýšil počet vojakov v novembri 2017.

V predmetnom dokumente sa neuvádza, ako budú tieto ciele dosiahnuté. Nariaďuje však vláde, aby na to vyčlenila zodpovedajúci rozpočet.

Moskva prestala zverejňovať počty padlých vojakov na Ukrajine mesiac po začiatku "špeciálnej vojenskej operácie". Koncom marca oznámila, že na Ukrajine zahynulo 1351 ruských vojakov, píše Reuters. Západ odhaduje, že ruské straty môžu byť v skutočnosti aj desaťkrát vyššie.

Kyjev tvrdí, že od začiatku ozbrojeného konfliktu ukrajinská armáda zabila alebo spôsobila zranenia najmenej 45.000 ruským vojakom.

Ak si predplatíte tlačený .týždeň na ďalší rok, pomôžete nám prežiť a robiť to, čo vieme. Vopred ďakujeme. 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite