Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Putin pácha vojnové zločiny, musíme prijať ďalšie sankcie, vyhlásil Fiala

.tasr .svet

Ruský prezident Vladimir Putin pácha na Ukrajine vojnové zločiny a ďalšie sankcie sú jediným spôsobom, ako ho zastaviť, uviedol v pondelok český premiér Petr Fiala na sociálnej sieti Twitter. Informovala o tom agentúra Reuters.

Putin pácha vojnové zločiny, musíme prijať ďalšie sankcie, vyhlásil Fiala SITA/Ukrainian Presidential Press Office via AP

„musíme naďalej presadzovať jasný a jednotný postup voči Rusku a ďalšie sankcie, je to jediná cesta, ako Putina zastaviť,“ napísal Fiala na Twitteri.

„Ruská armáda zdevastovala ukrajinský Mariupol. Celý svet vidí, že Vladimir Putin sa dopúšťa vojnových zločinov a že kvôli jeho vojne umierajú nevinní ľudia,“ spresnil predseda českej vlády.

Od pondelka začalo platiť v Českej republike niekoľko legislatívnych zmien, ktoré majú uľahčiť integráciu utečencov z Ukrajiny. Takzvaný lex Ukrajina upravuje prideľovanie ochrany a víz, zamestnávanie, sociálne zabezpečenie, prístup k zdravotnej starostlivosti či k vzdelávaniu.

Ak si predplatíte tlačený .týždeň na ďalší rok, pomôžete nám prežiť a robiť to, čo vieme. Vopred ďakujeme. 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite