Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

.pohľad Karolíny Farskej: Stáť za Ukrajinou znamená požadovať najtvrdšie sankcie

.karolína Farská .stĺpčeky ..pohľad Karolíny Farskej

V štvrtok ráno sme sa zobudili do iného sveta. Ukrajina je Európa a v Európe opäť zúri vojna. Začal ju šialenec, vrah a vojnový zločinec, ktorého môže zastaviť len absolútna izolácia a odpor od ostatného sveta.

.pohľad Karolíny Farskej: Stáť za Ukrajinou znamená požadovať najtvrdšie sankcie

na to stále nie sme pripravení – rokovania o sankciách prebiehajú, Ukrajina potrebuje konkrétnu pomoc a vyjadrenia a plač nestačia. 

V piatok ráno prezident Zelenskyj vyhlásil, že bránia svoj štát sami a najmocnejšie krajiny sveta to sledujú z diaľky. Na svojej oblohe a v krajine vidia, ako dovtedajšie sankcie nestačia. Ukrajina nemá žiadnu páku na to, aby demokratický svet prinútila konať. Slovensko, Európska únia ani Severoatlantická aliancia nemajú legálnu povinnosť Ukrajine pomôcť. 

Bolo by však nekonečne pokrytecké byť súčasťou spoločenstiev, ktoré sú založené na udržaní mieru a rešpekte suverenity štátov, pokiaľ nie sme schopní jasne zareagovať na bombardovanie a popieranie štátnosti nášho suseda.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite