Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

.pohľad Karolíny Farskej: Budeme vedieť popierať aj vojnu?

.karolína Farská .stĺpčeky ..pohľad Karolíny Farskej

Zažívame najväčšie nárasty covid pozitívnych, aj v mojom okolí je dnes mnoho chorých. Ide o iný variant, sú zaočkovaní a ich priebehy sú znesiteľné. Neviem odhadnúť, ako na tom boli a budú tí, ktorí sa stále odmietli očkovať, chcem však veriť, že toto je posledný rok, počas ktorého vírus stále paralyzuje naše každodenné životy.

.pohľad Karolíny Farskej: Budeme vedieť popierať aj vojnu?

pred pár dňami som sa rozprávala s blízkym o tom, ako prestal vnímať správy ohľadom covidu. Je trikrát zaočkovaný, vždy dodržoval všetky nariadenia, ale dnes je už v situácii, keď odmieta denne sledovať vývin situácie a často nelogické kroky kompetentných. Úprimne, som na tom veľmi podobne.

Uvedomila som si, že sa od začiatku pandémie sa s pár rozdielmi správam úplne rovnako a nie je to kvôli nariadeniam alebo zákazom. Jednoducho sa snažím správať zodpovedne k sebe aj môjmu okoliu. Je to každodenné rozhodnutie, ktoré je, samozrejme, prispôsobené situácii a premenným ako sú vakcíny. Hoci momentálne žijem v Česku, zo zvyku primárne sledujem politické rozhodnutia na Slovensku, čo neovplyvňuje moje nosenie respirátora v interiéri alebo na preľudnenej ulici. 

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite