Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Komentár Dalibora Roháča: Svet sa mení, a čo my?

.dalibor Roháč .stĺpčeky .iný pohľad

Sledujúc titulky v novinách, pandémia COVID-19 sa zdá len šumom v pozadí vzťahov medzi Matovičom či Sulíkom, rozpadu Smeru, debaty o nedeľnom predaji či harašenia so zákazom interrupcií a umelého počatia.

Komentár Dalibora Roháča: Svet sa mení, a čo my? NATÁLIA LOŽEKOVÁ / NATALIALOZEKOVA.SK

spoza oceánu sa ťažko odpovedá na otázku, či Slováci naozaj presvedčili samých seba o víťazstve nad koronavírusom alebo či sú staronové spory len formou úniku pred skutočnosťou. 

Všetci, a zvlášť tí, ktorí chcú využiť situáciu na testovanie veľkosti a kohézie najkonzervatívneho hlasovacieho bloku v parlamente, by mali pamätať na to, že ostatných osem týždňov nebolo len dočasným prerušením bežného života, ale novou realitou, ktorej dôsledky nás budú strašiť desaťročia. A to, kto a ako sa tejto novej realite postaví, si bude história pamätať.

Áno, načas sme sa úspešne zamkli doma. Koronavírusu sa však do príchodu vakcíny vyhnúť nedokážeme. A určite sa neskryjeme ani pred ekonomickými a geopolitickými posunmi, ktoré sa dali za ostatné týždne do pohybu. Do studenej vojny napríklad eskalujú vzťahy medzi USA a Čínou. Čínsky režim je pritom dlhodobo hrozbou aj pre Európu, dávať bianco šek Trumpovi sa však Európskej únii z pochopiteľných dôvodov tiež nechce.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite