Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Dáte si malú pastoráciu?

.marína Gálisová .stĺpčeky .cirkev pod lupou

To, že kríza môže byť príležitosť, teoreticky vieme, prakticky sa k tomu prepracúvame. Sú fajn príklady, že to naozaj ide.

Dáte si malú pastoráciu? zdroj: Unsplash

za dobrý koniec vzali túto situáciu rehoľné sestry, ktoré v spolupráci s Telekomom ponúkajú  bezplatnú telefonickú linku, tzv. službu ucha. Od pondelka do piatku, od deviatej do šiestej večer, od začiatku apríla im môžu volať ľudia, ktorí sa cítia osamelí, potrebujú vypočuť a povzbudiť. Môžu sa spolu pomodliť alebo len tak pozhovárať. Na bezplatnom čísle 0800 188 610. 

Služba je zatiaľ odštartovaná až do odvolania a jej užitočnosť bude s ubiehajúcimi dňami zrejme len stúpať. Pre koľkých bude takýto telefonický kontakt kľúčový? Koľkým pomôže prežiť najťažšie minúty z dňa?

Super iniciatíva. Ale nemusíme jej len tlieskať z okraja a nechať podobné nápady zasväteným. Napokon, aj pápež František dosť hovoril o tom, že aktivity laikov sú pre Cirkev oživujúce.

„Možno aj my by sme si mohli len tak odhadom povedať, ktorých ľudí si vezmeme na diaľku na starosť – i na radosť.“

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite