Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Kto manipuluje pápeža v otázke Číny?

.marína Gálisová .stĺpčeky .cirkev pod lupou

Bývalý hongkonský biskup, kardinál Joseph Zen, poskytol zásadný rozhovor pre New Bloom Magazine, ktorý informuje o otázkach súvisiacich s Taiwanom, ale už aj s Hongkongom a najmä s čínskou mocenskou politikou. 

osemdesiatsedemročný kardinál Zen hovoril o situácii kresťanov v komunistickej Číne a o svojom odhodlaní vidieť raz Čínu slobodnú. Jeho najzávažnejšie slová sa však dotýkali Vatikánu a spôsobu, akým rokuje s čínskou komunistickou vládou.

Spomínal, ako sa zúčastňoval v 80. rokoch na rokovaniach, kde sa hovorilo o Číne. Dostal sa na ne na pozvanie kardinála Jozefa Tomka – jeho zásluhy Zen veľmi oceňuje a stále na neho spomína ako na zásadového muža, pevného antikomunistu. No po tom, ako musel Tomko pre vek opustiť post prefekta Kongregácie pre evanjelizáciu národov, situácia sa zmenila. Tomkovi nástupcovia už nemali voči čínskym komunistom neochvejný morálny postoj.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite