Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Slušné Slovensko Jána Gálika: Môj kamarát Juro

.ján Gálik .stĺpčeky .za slušné slovensko

Jura poznám už vyše desať rokov, je to kamoš, býva vo veľkom meste, má niečo vyše tridsať rokov, bakalára z muzikológie, normálny chalan. Nedávno si založil firmu, podniká poctivo, buduje okolo seba skvelú komunitu. 

je to typ človeka, ktorý vždy povie, čo si myslí. Netvári sa, že sa ho svet okolo netýka, kde treba, pomôže, a naopak, ak niekto „prekročí čiaru“, tak ho konfrontuje.

Juro si pred časom zadovážil sučku z útulku a z bojazlivej Bejby je dnes šťastné a vychované zviera, ktoré si užíva výlety do prírody a opateru. Juro chodí pomáhať do útulku, psíky mu prirástli k srdcu a neznesie pohľad na zviera, o ktoré nie je dobre postarané či je dokonca týrané.

Nedávno sa stala nemilá vec: Juro zdieľal na Facebooku video ĽS NS, v ktorom Miňo vykladá, ako spravia poriadok s „neprispôsobivými“. Juro pritom nie je nácek ani rasista. Pred pätnástimi rokmi, ešte s dredmi na hlave, pomáhal variť jedlo bezdomovcom v rámci akcie food not bombs. Zažil dobu, keď na nás útočili náckovia za iný účes, skejtovanie. Juro bol v tomto vždy na strane dobra a pravdy.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite