Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

V triede sestry Hermany: Indícia

.hermana Jaroslava Matláková .stĺpčeky .v triede sestry Hermany

Posledný týždeň bol pre mňa hektický. Iste, ktorý týždeň v škole nie je hektický? Zvlášť ak učíte na škole, kde sa stále niečo deje. Aj počas toho, ako píšem tento článok, pripravujem sa na Deň literárnych postáv. A veru mám aj dilemu: buď Dievčatko so zápalkami, alebo Gandalf? 

V triede sestry Hermany: Indícia Natália Ložeková / natalialozekova.sk

ako to všetko dopadne, vám poviem neskôr. Dnes však budem v škole a zároveň mimo nej. Bola som totiž na jednej skvelej akcii – Indícia.

Nie, nie. Indícia nie je Pevnosť Boyard, ale názov učiteľskej konferencie, ktorá sa koná každoročne v Poprade. Stretne sa na nej množstvo učiteľov a počas troch dní je možnosť navštíviť 96 prednášok alebo workshopov. Keďže to fyzicky nie je možné, škola zväčša pošle aspoň 2-3 ľudí, aby toho obišli čo najviac. Pôvodne som vôbec nemala ísť, ale kolega nemohol, tak som išla namiesto neho.

Fascinovalo ma tam všetko: 500 učiteľov z celého Slovenska, prednášky, workshopy, neformálne rozhovory medzi prednáškami, stretnutia so známymi z opačnej strany republiky, ľudí z projektov či Katku z vedľajšej dediny. Povzbudil ma aj prejav prezidenta a vlastne aj neúčasť ministerky. No to, čo ma zaujalo najviac, bola myšlienka, že hoci všetko bude automatizované a poloautomatizované, učiteľ ostane učiteľom.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite